HerbiG

je pravda,že pštrosi strkají hlavu do písku?

je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Neni to pravda. Odpověď najdete v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-ze-pstros-strka-hlavu-do-pisku-kdyz-to-neni-pravda

Další odpovědi
hanulka11

ne pštros hlavu do písku nestrká

Asi nejznámější je povídačka, že strkají hlavu do písku, která se stala dokonce synonymem pro člověka, který se snaží vytěsnit nepříjemné věci, aniž by je řešil. Mýtus snad způsobilo pozorování těchto ptáků při krmení. Z dálky to může vypadat, jako by pštrosi, již kvůli trávení polykají i kamínky, strkali hlavu do země. Pštros se přitom v případě ohrožení přitiskne k zemi.

http://vyskov­sky.denik.cz/zpra­vy_region/pstro­si-hlavu-do-pisku-nikdy-nestrkaji20091110­.html

anonym

Už zase? Je to takový problém, podívat se napřed do místní „lišty“ (vyhledávače) nebo do obvyklých vyhledávačů?

anonym

a nejen to pštrosi i páchá sebevraždy

annas

Ad Hanulka. Tvoje vložená otázka.

hanulka11
Proč se říká ,že pštros strká hlavu do písku ,když to není pravda?