Sober

Je pravda, že pokud některá firma zaměstná na 1 rok člověka, který je nejméně rok bez práce, dostane 8000 Kč od státu?

Mám na mysli zaměstnání na HPP. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Není to pravda, příspěvek na zaměstnace je u zdravotně postižených.

Nezřídka docházelo k případům, že zaměstnavatel pobíral příspěvek na
podporu zaměstnávání zdravotně postižených, aniž by přiděloval zaměstnancům práci. Navíc si část příspěvku nechával pro sebe formou srážek ze mzdy. Nově bude příspěvek poskytován pouze na ty zaměstnance, kteří pracují na chráněných pracovních místech vymezených nebo zřízených na základě dohody s úřady práce. Jeho
výše činí měsíčně 75 % skutečně vynaložených mzdových nákladů na tyto
zaměstnance, nejvýše však 8000 Kč. Tím bude zavedena fi nanční spoluúčast zaměstnavatele na vynaložených mzdových nákladech při zaměstnávání více než 50 % zaměstnanců se zdravotním postižením, a to z důvodu zamezení zneužívání příspěvku.