Metalman

Je pravda, že po první světové válce se neoficiálně chtělo uzemí klodska (po referendu) připojit k ČSR?

Nejlepší odpověď
venkovan

Měly se zarovnat hranice o uzemí poraženého Německa a tím Klodsko se mělo vrátit zas ke Slezsku. Vize byla, že naše hranice budou na úpatí pohraničních hor /z vnějšku) a srovnají se různé zálivy do našeho území. Bylo to i o Krušných horách, Šumavě apod.