vladimír

Je pravda,že po požití vodky nebo whisky klesne hladina cukru v krvi ?

Byli jsme varováni,že tímto způsobem se dá ovlivnit kontrolní výsledky měření,nehledě na to,že dlouhodobě může vzniknout závislost na alkoholu.

Nejlepší odpověď
annas

http://www.on­hb.cz/article­.asp?nArticle­ID=166&nLangu­ageID=1

Odpověď lékařky na konzumaci alkoholu.

Alkohol nemocným cukrovkou nezakazujeme. Jeho pravidelná konzumace však není vhodná. Je zdrojem velkého množství zbytečných kalorií, což je na závadu zejména tam, kde je třeba snížit váhu. Nemocní, kteří jsou léčeni inzulínem nebo léky zvyšujícími produkci inzulínu slinivkou, musí být ještě opatrnější. Když hladina krevního cukru při léčbě inzulínem nebo léky zvyšujícími produkci inzulínu slinivkou klesne k příliš nízkým hodnotám, dojde k vyplavení zásob cukru z jater do krve. Tak se koncentrace cukru v krvi zvýší. U lidí, kteří popíjejí alkoholické nápoje pravidelně, není v játrech přítomna zásoba cukru, takže vývoj hypoglykémie (tj. stav kdy je hladina cukru v krvi příliš nízká) je u nich rychlejší a její následky těžší. Alkohol navíc maskuje příznaky hypoglykémie, což může mít pro nemocného ty nejvážnější následky.

Tím, že chcete ovlivňovat výsledky vyšetření, ubližujete sám sobě. Situace není určitě dlouho udržitelná.

Další odpovědi
mosoj

Ano játra jsou zaměstnána odbouráváním alkoholu a do krve uvolňují méně glukózy.
každý pořádný diabetolog si ale nechává dělat mimo klasické stanovení glukózy i tzv.
glykovaný hemoglobin ( dlouhý cukr).
Tato hodnota na vás práskne jak jste dodržoval dietu posledních 6 – 8 týdnů před odběrem krve.

http://www.mo­jecukrovka.cz/cla­nek/diabetes-1-typu-a-alkohol/
Doplňuji:
Je ve vašem zájmu udržovat hladinu glukózy v krvi na norm. hodnotách. Oslepnete, nebo nohu uříznou vám, ne lékaři !!!!

beer

Odpovím otázkou:
Proč chceš ovlivnit výsledky, pro lékaře? Vždyť to je hloupost!! Ty výsledky mají především zajímat pacienta, aby věděl co si ještě může dovolit sníst, vypít atd. tak, aby měl hladinu cukru na co nejlepší úrovni a tím pádem věděl také kam už jít nemůže, co již nesmí. Je to jeho zdraví, tak nač oblboval lékaře a sám se cíleně hrnout do pasti..
Jinak ten alkohol na někoho takto může působit.
Diabetik

anonym

Anonyme, tchýně měla cukr na hodnotě 4, čili žádná hrůza, ale přesto před každým rozborem si dávala malou slivovičku. Podle doktorky se to stejně pozná, takže to k ničemu nebylo.
Nebylo to návykové a bylo to zbytečné.
Výsledky je nesmyslné zkreslovat. Když se něco doktorovi nebude líbit, nechá nabrat nový vzorek a potom už přijde na to, co se vlastně děje.

terry

Je přece známo, že dlouhodobým požíváním vodky nebo whisky může vzniknout závislost na alkoholu. A i dlouhodobým požíváním jiných alkoholických nápopjů.
A také hladina cukru v krvi klesá z mnoha různých důvodů. Ne pouze požitím alk. nápoje.