pn65

Je pravda, že po nějaké době za mě pracák přestane platit sociální pojištění, ikdyž jsem stále registrovaný na UP?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Sociální jak? Nechtěl si se zeptat spíš na zdravotní?

Pracák se do důchodů (sociální) počítá jen rok, nedávno to tu velice podrobně vysvětlila Ivzez v otázce Pizičky, tak pokud máš zájem o podrobnosti, pohledej:-)

Zdravotní platí za celou dobu uchazečů v evidenci.

Další odpovědi
ivzez

Není to pravda – ÚP za nikoho nic neplatí.

Za uchazeče o zaměstnání registrované na ÚP
(a za některé další skupiny obyvatel) hradí stát
zdravotní pojištění.

Stát za nikoho nehradí sociální pojištění.

Sociální pojištění je povinné pouze pro zaměstnance a pro OSVČ.
Nikdo si ani nemůže hradit sociální pojištění dobrovolně (to lze jen
u jedné jeho části – u důchodového pojištění).