Zvědavý

Je pravda že po namáčení rukou (čehokoli) v konské moči tvrdne kůže ??

Doplňuji:
Slyšel jsem že to dělal mistr světa v těžké váze Jack Dempsey – tak mě zajímá jestli je to pravda.

Odpovědi
anonym

Historie močení

Z historie je známé její všestranné použití, používala se jako dezinfekce na rány, či omrzliny. Za první světové války i oficiální směrnice doporučovala jako ochranu proti jedovatým plynům napustit s ní kapesník a přiložit ho na obličej – v případě, že nebyla k dispozici maska. Laponci, Sámové (my jim říkáme nepřesně Eskymáci) mají rituál, kdy jeden močí druhému přes rameno – možná i díky tomu vzniklo úsloví, že někdo někoho přečural. Existuje také tzv. urinoterapie, kdy pití vlastní moči (či jiné způsoby aplikace) údajně napomáhá při léčbě bércových vředů, zánětech kůže a křečových žil, při léčení plísní a u dalších chorob. „Patří mezi způsoby alternativní léčby, o jejichž účincích lze určitě vést diskuze, ale je fakt, že zdravému lidskému organismu konzumace moči určitě neškodí. Stejné je to i s přikládáním obkladů či zábalů na tělo, na elasticitu či jiné vlastnosti pokožky nemá sebemenší vliv,“ tvrdí urolog MUDr. Martin Jandák. Je čirá, obvykle světle žlutá (v zimě bývá o něco tmavší), když je čerstvá, tak téměř nepáchne, může být slaná i trpká, hodně záleží na složení stravy.
Doplňuji:
zdroj:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo%C4%8De­n%C3%AD

zjentek

já to slyšel s býčí močí ..ale jestli to myslíš tak, že ho v ní smočíš a von ti hned tak lehce ztvrdne, tak tomu nevěř :o

quentos

Něco na tom bude – vždyť moč obsahuje velké množství solí, ta by právě měla způsobovat to tvrdnutí.

mosoj

Nejlepší je to když je zaboříš do hnojiště nebo senkrůvny.
To ti ztvrdne i obličej.

Mapel

Co je to za slovní obrat rukou – čehokoliv? U kovů zůstávají vlastnosti nezměněné.

klumprt

quentos: mořská voda obsahuje více solí, než moč a lidé v moři netvrdnou 🙂