Bronzový

Je pravda že po namáčení rukou (čehokoli) v konské moči tvrdne kůže ??

Doplňuji:
Slyšel jsem že to dělal mistr světa v těžké váze Jack Dempsey - tak mě zajímá jestli je to pravda.

Odpovědi:

Historie močení

Z historie je známé její všestranné použití, používala se jako dezinfekce na rány, či omrzliny. Za první světové války i oficiální směrnice doporučovala jako ochranu proti jedovatým plynům napustit s ní kapesník a přiložit ho na obličej - v případě, že nebyla k dispozici maska. Laponci, Sámové (my jim říkáme nepřesně Eskymáci) mají rituál, kdy jeden močí druhému přes rameno - možná i díky tomu vzniklo úsloví, že někdo někoho přečural. Existuje také tzv. urinoterapie, kdy pití vlastní moči (či jiné způsoby aplikace) údajně napomáhá při léčbě bércových vředů, zánětech kůže a křečových žil, při léčení plísní a u dalších chorob. "Patří mezi způsoby alternativní léčby, o jejichž účincích lze určitě vést diskuze, ale je fakt, že zdravému lidskému organismu konzumace moči určitě neškodí. Stejné je to i s přikládáním obkladů či zábalů na tělo, na elasticitu či jiné vlastnosti pokožky nemá sebemenší vliv," tvrdí urolog MUDr. Martin Jandák. Je čirá, obvykle světle žlutá (v zimě bývá o něco tmavší), když je čerstvá, tak téměř nepáchne, může být slaná i trpká, hodně záleží na složení stravy.
Doplňuji:
zdroj:
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

já to slyšel s býčí močí ..ale jestli to myslíš tak, že ho v ní smočíš a von ti hned tak lehce ztvrdne, tak tomu nevěř :o

Zlatý

Něco na tom bude - vždyť moč obsahuje velké množství solí, ta by právě měla způsobovat to tvrdnutí.

Zlatý

Nejlepší je to když je zaboříš do hnojiště nebo senkrůvny.
To ti ztvrdne i obličej.

Bronzový

Co je to za slovní obrat rukou - čehokoliv? U kovů zůstávají vlastnosti nezměněné.

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

quentos: mořská voda obsahuje více solí, než moč a lidé v moři netvrdnou :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.