Shady

Je pravda že po Černobylu rostli větší hřiby?

Odpovědi
panxnotdead

Ty museli hezky svítit :D

bolak

jeden hřib tam vyrost, to pamatuju, a ten byl hodně velikej, tak moc že byl vidět až z Novosibirsku…

…ale ten měl pane čepicu!

led

Nikto ich nevyrušoval vo vývoji, celá oblasť Černobylu bola pre hubárov uzavretá, No a tá trocha radiácie len podporila ich životný vývoj. Veď aj tak ich nikto nechcel jesť.

beer

V žádném případě u nás nerostly houby nějak zvlášť větší, ale bylo v té době pro houby velmi příznivé počasí a proto rostly hojně.
Chodili jsme s plnými košíky Černobyl/Nečernobyl a nikdo neměl dodnes sebemenší zdravotní potíže. Pravda – měl jsem tenkrát přístup k mimořádným informacím, takže jsme věděli co děláme. Ostatně totéž potvrdila i paní Dana Drábová ve Všechnopárty ve vyprávění jak jim tenkrát lidé pod vlivem fám nosili houby na rozbory a uvádí: „My jsme říkali, no jen to noste, ale my to pak musíme protokolárně zničit. Což znamenalo, že jsme to sežrali.“ ))
Takže tvrzení o velkých hřibech z důvodu katastrofy jaderné elektrárny jsou jen povídačky..

pusinka50

Byli jsme tenkrát na dovolené u Chlumu u Třeboně a o Černobylu jsme zatím nic nevěděli. Faktem je, že na ploše lesa cca pouze 200×100 metrů jsme každý den nacházeli na tom samém místě stále nové a za 1 den již úplně vzrostlé houby, úplně zdravé, ani slimáci, ani červi se jich nedotkli. Normální to není, houby rostou několik dní, ale my nosili za chvilku v lese plné koše každý den nové vzrostlé velké suchohřiby s nádherně lesklými hlavičkami. jsem přesvědčená, že za to mohla radiace z Černobylu

MK44

Ano, houby rostly. Například václavky by se byly daly sklízet vidlema.

Radinka

Ano, o tomto bych nepochybovala.

Nuk nuk

U nás asi ne a ty ukrajinské jsem neviděla, ale faktem je, že se nám 10 leto po havárii kijevané netajili tím, že do oblasti nepříliš vzdálené od Pripjati zajedou občas na houby. Jak byly velké nevím, ale prý jich tam roste dost.