leporela22

Je pravda. ze platí každý stejmé poplatky za odpady?

Nemyslím, že v každém městě je cena stejná ale, myslím děti dospělí nebo duchodce. Jsou nějaké výjimky. Jen mě to zajímá a nikde jsem to nenasel. Myslím statutární města.

Odpovědi
JájsemRaibek

Každé město, obec má svou vyhlášku o místních poplatcích. Zde je i cena za svoz a shromažďování odpadu. V každé obci, městě je jiná.

jáára

Raibek má pravdu a já neplatím nic, protože tu nejsem hlášený.
FU poplatky

da ny

Dítě, pracující nebo důchodce u nás platí měsíčně zálohově stejnou částku.
Vždy podle počtu skutečně žijících a hlášených osob v bytě. Hlídají to správci domů a „nahlašují“ bytové správě. Svoz odpadků probíhá 2× týdně.
Cena je od 50 – 100 Kč za měsíc. Zúčtuje se podle skutečných nákladů 1× za rok.
V jednom městečku v okolí se platí za osobu 490 Kč ročně (vždy na jaře). Hlídá MÚ, ti co prokáží, že žijí mimo trvalé bydliště (např. student, kde platí za odpad) neplatí.
V okolních obcích obyvatelé také „šetří“. Odpadky nechávají vyvážet 1× za měsíc. Něco spálí doma v kotlích i krbech (!), něco naházejí nám do kontejnerů ve městě…

mosoj

Již zde takový dotaz byl. Je to věcí obce či města.
U nás tě nikdo nenutí. Koupíš si odvoz popelnice tak jak se ti hodí. Každý týden, 1 x za 14 dnů, nebo jednorázový vývoz který uplatňuješ kdy se ti to hodí. Řada rodin popelnici vůbec nemá. V bytových domech je to jak se majitelé dohodnou.

Sběrný dvůr je zcela zadarmo a berou vše od stavební suti po ledničku.
Prostě socialismus. Vše je o lidech.
Odvoz popelnice 1 x za 14 dnů stojí 350 Kč na půl roku. To je ale dané firmou která odvoz provádí. Obec pouze vybírá nejlepší nabídku .

anonym

V naší vesnici (patříme po blízké město) se vybírá paušálně 540 Kč za rok.A máme s tím problém, protože syn (nemůže dostat trvalé bydliště, protože bydlí v podnájmu a u nás má stále trvalé bydliště) žije už pátým rokem v Praze a každý rok musí on posílat potvrzení, že tam platí on za popelnici.Takže ZBYTEČNÁ administrativní zátěž.
Další kapitalistický problém mají všechny rodiny bydlící v tomto městě.Když se mně narodily mé děti, tak jsme dostali od mého zaměstnavatele a zaměstnavatele mé manželky DÁRKY k narození dětí (já 500 Kčs na spořitelní knížku se jménem dítěte se 4% zúročením, manželka dětské pleny a soupravičky na děti), v této době dcera dostala POKUTU za narození dětí v podobě 540 Kč za narozené dítě za odpad.Ještě než přišla z porodnice domů, tak složenka na tuto částku už byla doručena zeťákovi.
Takže jak stále říkám ZLATÍ KOMUNISTI, ti se snažili o zvednutí populace, tento sytém se snaží populaci zlikvidovat.