marcelkacz

Je pravda, že od 15 let není již řidičák na motorku omezen 50ccm, ale 11kw a max 45km/h?

Pokud ano, lze nějak zařídit, aby mi 11kw motorka jela max 45km/h, nebo aby to bylo aspoń v techničáku?
Doplňuji:
Tady právě jde o to, že to není omezené ccm, ale kw a km/h = 125ccm má 11 kw, takže bych si mohla teoreticky koupit 125, ale jak mám proboha dosáhnou omezení 45 km/h, dyt i nejaka 50ccm jede více než 45km/h. Vím, že lze udělat přiškrcení výkonu (kw), ale dělá se i „přiškrcení“ rychlosti?

Nejlepší odpověď
SINGO

Já vím jen že od 15cti to je do Moto do 45 km/h.

Ale pokď ti je patnáct a uvažuješ o ŘP na moto, doporučuji počkat do 16cti let a udělat si řídičák na moto do 125ccm.

Další odpovědi
Hlada

Vozidlo musí odpovídat schválenému typu, jehož vlastnosti jsou napsány v TP. O možnosti zapsat do TP nějaké „přiškrcení“ výkonu a rychlosti jsem neslyšel.

Skeptik

Jestli tomu tak skutečně je, tak bych si raději pořídil jízdní kolo.