maschin

Je pravda, že neschopní lékaři dělají obvoďáky?

Když prý lékař není moc dobrý, tak dělá praktického lékaře.

Nejlepší odpověď
anonym

To je blbost – resp. zaměňuješ příčinu s následkem.
😉
„Obvoďáci“ – praktičtí lékaři, znalostmi pokrývají celou ´medicínu´, ale jsou to znalosti povšechné, nikoli specializované.
Samozřejmě, že specialista svůj obor ovládá lépe (např. chirurg umí lépe ´operovat´, ale neboj se – i obvoďák zvládne – v případě nutnosti, apendoktomii).

Další odpovědi
mosoj

Jo, jo něco na tom bude. Nechci to ale paušalizovat. Jsou i dobří praktici je jich ale poskrovnu.
Doplňuji:
Praktik tě má možnost poslat ke specialistovi. Problém je když to neudělá, protože si myslí že nad něj není. Já osobně chodím již ke specialistům přímo a zprávu dávám praktikovi. Ten si občas přečte závěr a založí do desek. Mám několik vážných nálezů ani na jednom se nepodílel praktik !!! Vždy řekl že neví a proto počkáme. Řekl mi to i na hlubokou žilní trombózu !!!! Jenže ono v odborných ambulancích to někdy o nic lepší není !!! Znovu říkám , nedá se paušalizovat.

zjentek

no hlavně najdeš člověka u takovýho koryta, který ho na jeho úrovni uživí lépe, tzn. že akademickej malíř, co se nechyt, bude za plat učit výtvarnou výchovu a komediant, kterej neumí hrát a zpívat, bude za peníze učit hudební výchovu ..to je podobný jak s těma doktorama a se systémem vůbec- někdo o tobě rozhodovat musí, ale ti „nadaní“ to dělat nebudou

anonym

Řekl bych naopak, musí obsáhnout vše. Rozeznat problém a pak poslat ke specialistovi. Mám kliku na praktickou lékařku. Dělala posudkového, plno lidí ji nenávidí. Já si ji chválím.

ivzez

Ne. Neschopní
a zároveň všeho schopní
lékaři bývají posudkáři.