Ryboun

Je pravda, že některé třídy mají ve třídě dohromady hodné i zlé?

Chci se zeptat: je pravda, že některé třídy mají ve třídě polovinu žáků, kteří jsou hodní, inteligentní, nerušiví, klidní, a polovinu těch, co jsou zlí, nevychovaní, mají poznámky, dělají neplechu a jsou hloupí a dostávají pětky? Mají to tak některé třídy, že polovina žáků je prostě hodných a inteligentních a polovina zlých a hloupých?

Odpovědi
Nuk nuk

Sotva říci, zda je to vždy rozdělitelné takto na ploviny. Záleží na lokalitě, záleží na tom, jakým způsobem přerozděluje škola žáky do jednotlivých tříd. Každopádně je asi v kař¨ždé třidě někdo premiant a někdo sígr, někdo pracovitější nebo inteligentnější a někdo naopak s menšími schopnostmi, jedničkáři i pětkaři. I kdybyste byl ředitel a dělil žáky do tříd podle předpokládaných schopností, podaří se Vám možná vytvořit třídu „nadaných dětí“, ale i tak se postupně vykrystalizují a ukáží značné rozdíly mezi nimi.

quentos

No jasně, počítají s tím i přijímací zkoušky – přijímá se buď do hodné, nebo do zlé poloviny, což musí zájemce o studium specifikovat v přihlášce. V případě vyčerpání kapacity požadované poloviny třídy máte smůlu.

Lgee

Budto andělsky hodní, nebo ďábelsky zlí, nic mezi tím neexistuje

ivzez

Kde jsi to slyšel?
Jako kdyby hloupí nemohli být hodní a nerušit,
zatímco ti inteligentní nemusí být vychovaní, …