fialová

Je pravda, že některá káva obsahuje chemicky vyrobený kofein?

Doplňuji:
Sousedka rozjíždí kampaň „zdravá káva s reishi“=nějaká zázračná houba a na svých prezentacích uvádí,že některé kávy/rozpustné/ mají chemicky vyrobený kofein, čímž je tato "zdravá " káva vlastně ještě zdravější.

Nejlepší odpověď
mosoj

Prosím o informaci která ?

Nedává to smysl. To by ji mohli prodávat hnedka dráž jako kávu bez kofeinu, než pracně extrahovat z kávy kofein pro kávu bez kofeinu.

Nepletete si to s různými energdrinky ?
Nebo snad s cikorkou, ale i tam se prý pro obsah kofeinu přidává pravá káva i když tady bych byl ve vyjádření opatrnější.