zzzzz

Je pravda, že navrhli Putina na Nobelovu cenu míru?

Nebo je to bulvární vtip?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/329484-putina-navrhuji-na-nobelovu-cenu-miru-za-reseni-syrske-krize.html

Jedná se opravdu o toho samého putina? Není to shoda jmen? Já tomu nemohu uvěřit, nevím, zda je to k smíchu nebo k pláči:-)(

Nejlepší odpověď
anonym

Lepší Putin ( za úsilí, kterým se snažil řešit syrskou krizi), než-li Havel za podporování bombardování bývalé Jugoslávie!

Další odpovědi
Lamalam

A proč ne? Tu cenu dostala už řada jiných týpků.

anonym

Je to k smíchu – i pláči…
😉
Už jsem na to kdysi odpovídal (zčásti) – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nema-nicholas-winton-nobelovu-cenu-miru .
___
Ta cena je spíše k ´podrbání´ daného laureáta než k čemukoli jinému…
Nicméně doufám, že Putin ji (aspoň) letos nezíská.

cochee

Výbor Nobelovy ceny si směšnými nominacemi na cenu v kategorii mír velmi podkopává kredit v minulosti vždy prestižní Nobelovky. V minulosti například Arafat, nejsem si jist jestli ne i Kaddáfí. Zajímavý článek viz odkaz, i když je dva roky starý. Další zajímavostí je, že nominace neuděluje jako v ostatních kategoriích švédská Akademie věd, ale norský Nobelův výbor, jmenovaný norským parlamentem.
Doplňuji:
Arafat určitě laureátem (1994), kuriózní je, že současně se svými úhlavními přáteli Jicchakem Rabinem a Péresem, Kaddáfí možná nominován.

Zdroj: http://blisty­.cz/art/62159­.html

bolak

A není to překlep, nenominovali Putim?

ptáč

Souhlasím. Putin si umí udělat pořádek. Lepší než nominovat nějakého fašouna z EU. Nedejbože Zaorálka a Dienstbiera.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/329478-cesti-hooligans-odjeli-tajne-bojovat-do-kyjeva.html

led

Prideľovanie Nobelovej ceny (mier, literatúra) je už dávno vedené politickými cieľami mocných, nie ich skutočnými (verejnými) hodnotami.
V prípade Putina, ak návrh zohľadňuje celkovú činnosť, nielen za posledné obdobie, či dokonca posledných pár dní, má svoje opodstatnenie. Putin, nech sa na jeho činnosť akokoľvek nevraživo pozeráme, za svoju politickú kariéru urobil veľa pre odvrátenia hrozby ďalšej Celosvetovej vojny. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale to je realita.

01Ricco

Ano a v čem je problém?

fcoop

Když někdo zemře,tak o tom neví,ale okolí to těžce nese.
To samé platí i o blbovi.

petra15

Kdyz ji dostal valecnik Obama, tak uz ji muze dostat opravdu kazdy…:-)