Klára K.

Je pravda, že na přírodní bělení zubů je dobrý citrón? A jestli ano, jak často se to má dělat, aby se zuby nepoškodily?

A také jak přesně mám ten citron aplikovat? Mám si ho na těch zubech přidržet, nebo jak? :)

Nejlepší odpověď
annas

Nedoporučuje se. Přečtěte si články v odkazu.

http://www.be­lenizubu.info/be­leni-zubu-citronem/

"Nežádoucí účinky citronu na sklovinu

Citron jednak zvyšuje citlivost dásní a jednak, a to především, obsahuje kyselinu citrónovou, která demineralizuje sklovinu – vrstvu chránící zub. Demineralizovaná sklovina je náchylnější k tvorbě zubního kazu. Narušená sklovina se také více opotřebovává. Avšak nemusíme mít strach a citrónu se od této chvíle vyhýbat! Při normální konzumaci citrusů a džusů k tomuto problému u zdravých zubů nedochází ".

Stejně další odkaz

Citronem nebělte
Pokud jste někde zaslechli, že účinným bělidlem může být např. citron, tak jste slyšeli pouze polovinu pravdy. „Citrony zesvětlí barvu zubů a celý chrup opticky rozjasní. Rozpůlený citron se jemně posype práškem do pečiva. Poté se lehce přitiskne na horní a následně spodní patro zubů.“ Tak zní některé rady na odstranění žlutých skvrn na zubech, které způsobuje nadbytek vápníku."

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/nejlep­si-tipy-na-domaci-beleni-zubu-du8-/zdravi.aspx?c=A081112­_120942_alt_me­dicina_bad

Další odpovědi
sallomena

Určitě bych to nedoporučila. Odrovnáte si zubní sklovinu. Koukněte na kyselapravda.cz a vyvarujte se i další potravinám a nápojům, které sklovinu oslabují.Marké­ta, GSK