LADIS

Je pravda že musíte platit i tak doménu ?

Ahoj, je pravda, že když si tvoříte svojí www stránku a tvoříte si jí podle svojí vlastní řeči HTML, tak že musíte i tak platit doménu ? Něco sem totiž slyšel,že doménu platíte jenom když si to necháte udělat od profesionálů :)
Díky :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Prosím, ujasněte si pojmy a neplácejte nesmysly.
Doména se soubory HTML nemá nic společného.
Za doménu platit nemusíte, pokud si stránky nahrajete na nějaký freehosting, který poskytuje doménu 3. řádu (třeba neco.ic.cz).

Další odpovědi
huxa

Potřebuješ si vlastně pronajmout doménu ( http://www.nic.cz/ ), poté nějaké místo, kam nahraješ svůj web, nějaký hosting v serverovně ( http://www.cesky-hosting.cz/ ) a následně tam nahrát vlastní obsah (web třeba v HTML). Vše toto se platí odděleně, pokud si to neděláš sám (domény si asi sám neuděláš). Někteří „profesionálové“ ti s webem také můžou koupit doménu a hosting, nicméně si to náležitě přičtou ke své práci.

ivzez

Ladisi,
doména je adresa, na kterou budou chodit návštěvníci
(samozřejmě jenom za předpokladu, že budete mít kvalitní obsah,
že zajistíte, aby se web korektně zobrazoval ve většině běžných
prohlížečů, …).

Webová stránka (soubor HTML) je obsah,
který se nahrává na hosting s free nebo vlastní doménou.

Jestli půjde o web pro pár kamarádů, stačí freedoména s freehostingem.
Pokud byste ale chtěl nabízet nějaké služby, zboží apod.,
bude na návštěvníky mnohem lépe působit web s vlastní doménou.

Např. cena domény .CZ se pohybuje kolem 200 Kč za rok.