vivatis2-

Je pravda, že lidi jsou z opic?

Nejlepší odpověď
annas

Podobný dotaz – viz modrá lišta.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-je-pry-clovek-geneticky-pribuzny-simpanzovi-vic-nez-gorila

Další odpovědi
Drap

Ano. U něktzerých to lze určit na první pohled bez vědeckého bádání.

anonym

Nás to tak učili ve škole,názor si musíš udělat sám!Buď věřit,nebo ne,jednoduchá vol­ba.

Zdroj: http://www.y-port.cz/cz/stale-clanky/jsme-z-opice.html

fcoop

Nevím, jak vy, ale já z opice nepocházím. Vím to tak jistě, jakože je živý Bůh nade mnou. (autor Hájek Petr)

Už na začátku hodil PH filosofům rukavici do tváře. Je si jist tím, že on sám z opice nepochází, ovšem u svých bližních je ochoten připustit, že tomu tak je. Kde bere oporu pro dvourychlostnost lidského pokolení, není známo. V Bibli ne. Není dokonce ani jisté, jestli se pouze Hájek může pyšnit mimoopičím původem, nebo jestli je ta skupina širší. Je dokonce možné, že pouze Hájkovi posluchači z opic pocházejí, kdežto všichni ostatní lidé (tedy především ti, kteří mají stejný názor jako Hájek, můžeme se dohadovat) dostali z evoluce výjimku.( MF dnes)

Petr Hájek je ten skvělý kolega našeho neomylného pana presidenta a je velmi známý svými originálními názory na úplně všechno.

bobrik

Tomu moc nevěřim, spíše věřím, že pocházíme z vesmíru. Dobře otom píše spisovatel, Erich von Däniken Mam skoro, vše co napsal. Jak to popisuje, „Vzpomínky na budoucnost" je to pravděpodobné. Zdraví Petr

Zdroj: http://www.da­niken.cz/cs/u­vod

anonym

Ne. Ja si myslim , ze to je obracene. -iv-

arygnoc

ne, lidi nejsou z opic (až na pár výjimek, třeba v parlamentu či vládě, ale to je jiné kafe).

Lidi a opice mají pouze společného předka.
Ale toho koneckonců máme společného i s koněm, žábou, ba i mouchou, rybami či šnekem.

V podstatě jsou našimi příbuznými i dinosauři.

Záleží jenom na tom, jak hluboko do hidtorie se ponoříme.

Alesh

Doplním Drapa: nejen na pohled (tedy fyzicky), ale mnoho jedinců vykazuje si psychickou příbuznost. Dokonce někteří jsou na tom tak „dobře“, že jejich přirovnání k opici je de facto urážkou opic. 🙂

led

Podľa známeho filmu Planéta opíc
„…je jasné a dokázané, že opica je vyššie štádium človeka.
Darwin sa mýlil.“
citované z Knihy Prvej Opice