Pokročilý

JE PRAVDA, ŽE KONZUMACE CHILLI PAPRIČEK

a jiných velmi ostrých jídel je v podstatě zdravé?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Objevilo se několik názorů. Dodám ještě jeden - pohled na pálivé jídlo z hlediska činské medicíny.
Chilli papričky posilují plíce a trávení. Kyselé se doporučuje na játra, sůl na ledviny, sladké na slinivku. Konzumace zmiňovaných pokrmů v malém množství tyto orgány posiluje, ve větším je oslabuje.

Další odpovědi:

Zlatý

určitě... Francouzi jsou na tom živí, zapijou to litrem vína a jsou pořád jak řípy. Čistí to střeva, vypálí choroby...

Zlatý

Mám rád kořeněné jídlo. Jinou než pálivou papriku nechci. Nikdy jsem nekouřil, alkohol jedině trochu červené víno a sem tam pivo.
Celý život jsem se pohyboval a do svých 48 jsem kondičně běhal.
Jím veškerou zeleninu + potravinové dopňky.
Přesto jsem od svých 50 let dosti nemocný
( autoimunitní onemocnění, rakovina ).
Takže ono to zdraví jenom na stravování a životním stylu nevisí. Velký vliv má životní a pracovní prostředí a samozřejmě genetika.

Zlatý

Konzumace chilli papriček je opravdu zdravé,moje Babička mi říkala že prý pomáhají i při trávení.
Našla jsem něco o chilli papričkách tak se podívejte zde v odkaze.

Zdroj: http://www.fitweb.cz/clanky/ku chyne/457248-sexy-papricky

Stříbrný

Záleží v jakém zemském pásmu je jíte.Jiné je to u nás a zcela jiné na Bahamách.Ve velmi teplých krajích slouží jako ochrana organismu.

Zdroj: život

Bronzový

Nevim,moji znami me doporucili cervenou mletou palivou papriku,pry dobra na srdce.

Bronzový

Já bych je dobrovolně nejedla

Chilli paprišky jsou velice zdravé jak na zažívání tak odbourávání tuku.Čistí střeva a urychlují pročištění .Hlavně pokud je snesete já se jednou málem udusila tou pálivostí jsem se nemohla nadechnou tak to potom člověk trochu zanevře.Tak hodně zdraví a dobrou chuť

Pokročilý

Určitě, ale nadměrná konzumace by vedla ke zhoršení trávení žaludku, a kdo by taky chtěl, aby ho pálila řiť...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.