Avatar uživatele
ReHu

Je pravda, že kočka,která si lehne na nemocného člověka z něj odjimá nemoc?

Doplňuji:
tomovka > ze stejného důvodu, jako všichni lékaři nepředepisuji homeopatika.
Dostala jsem kašel, bolí mě na průduškách a kocour si mi lehl na krk.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? redy, JájsemRaibek, marci1, Agneta, gecco před 3304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

nepovedal by som, že „odníma nemoc“.

zvieratá majú lepšie vyvinuté vnímanie okolia (čuch, sluch, zrak a zmysly, ktoré my, ľudia, nemáme – vnímajú napr. elm pole a pod.) a dokážu teda skôr poznať, že niečo nie je v poriadku.

svojou prítomnosťou upozorňujú i na miesto (pokiaľ ho vedia určiť), kde je „chyba“ a člpvek sa vedomo i podvedomo začne problémom zaoberať (bolí to, má teplotu a pod. + ten zvierací inštinkt).
to je jeden spôsob pomoci zvierat človeku.

je ale i pravda, že napr. sliny psa či mačky obsahjú dezinfekčné látky, ktoré rany hoja (pokiaľ to zviera samozrejme nemá v hube žumpu), liečivo pôsobí i teplo, …

no a v neposlednom rade hraje svoje i psychika (niekto tu predsa len trpí so mnou).

v poslednej dobe sa senzibilita zvierat na niektoré choroby začína využívať i pri diagnostike.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nejlépe se potí na zdravém těle – takže kočka je pro chlapa rozhodně přínosem…
😉
Pokud ale myslíš takový to čtyřnohý chlupatý – zkus vysvětlit zdravotní přínost třeba alergikovi…
;-DD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

ano
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zviratka-a-lide

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Údajně je to pravda. Podrobněji ve zdroji : http://tn.nova­.cz/clanek/proc-na-nas-kocky-lehaji-kdyz-jsme-nemocni-pomahaji-lecit.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zvieratá, nehovorím o geccokočkách, dokážu človeku pomôct pri chrobe, ale dokážu aj priťažiť pri precitlivelosti chorého na niektoré alergény. Tak ako v minulosti aj v súčasnosti sa používajú niekedy aj v liečiteľstve aj v oficiálnom zdravotníctve napríklad. pri rehabilitáciách po operáciách, ťažkých chorobách. O vplyve zvieracích slín (pes, mačka) bolo toho popísaného veľa za a proti, ale pre mňa je fakt jeden: mne neraz pomohli pri otvorenej rane

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kočku na sobě bych bral. To bych se asi uzdravil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Záleží na tom jaká? Některá by tě dokázala k smrti vyčerpat :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

při kontaktu s kočkou se začne v těle produkovat hormon štěstí (endorfin) a ten působí na člověka blahodárně.. pak se nemocný může cítit o cosi lépe :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tomovka

Pokud ano, proč farmaceutické firmy neprodávají místo léků kočky, nebo nás doktor nenechá lehnout si a nedá na nás kočku?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Řekla bych, že na tom něco je. Ale neplatí to obecně, myslím, že kočka musí mít k dané osobě nějaký vztah. Jinak – platí to pro vlastní kočku (i psa).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

marci1
je to pravda já měla černou kočičku a
černýho kocourka oba byli bezvadný :))

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

gecco
seš hroznej na co hned nemyslíš :))
ale kočičky někdy fakt ležej u člověka,
kterej je nemocnej a cítěj s ním..

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Briketko – jen na nejlepší, jen na nejlepší…
😉

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

No asi máme stejný myšlení s geccem :))

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Já chtěl napsat že nejenom že neodejme, ale někdy to od něj i chytne, záleží na nemoci.. , ale koukám že jdu s křížkem po funuse, že už se to tu probíralo.

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek