ReHu

Je pravda, že kočka,která si lehne na nemocného člověka z něj odjimá nemoc?

Doplňuji:
tomovka > ze stejného důvodu, jako všichni lékaři nepředepisuji homeopatika.
Dostala jsem kašel, bolí mě na průduškách a kocour si mi lehl na krk.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nepovedal by som, že „odníma nemoc“.

zvieratá majú lepšie vyvinuté vnímanie okolia (čuch, sluch, zrak a zmysly, ktoré my, ľudia, nemáme – vnímajú napr. elm pole a pod.) a dokážu teda skôr poznať, že niečo nie je v poriadku.

svojou prítomnosťou upozorňujú i na miesto (pokiaľ ho vedia určiť), kde je „chyba“ a člpvek sa vedomo i podvedomo začne problémom zaoberať (bolí to, má teplotu a pod. + ten zvierací inštinkt).
to je jeden spôsob pomoci zvierat človeku.

je ale i pravda, že napr. sliny psa či mačky obsahjú dezinfekčné látky, ktoré rany hoja (pokiaľ to zviera samozrejme nemá v hube žumpu), liečivo pôsobí i teplo, …

no a v neposlednom rade hraje svoje i psychika (niekto tu predsa len trpí so mnou).

v poslednej dobe sa senzibilita zvierat na niektoré choroby začína využívať i pri diagnostike.

;-Q

Další odpovědi
gecco

Nejlépe se potí na zdravém těle – takže kočka je pro chlapa rozhodně přínosem…
😉
Pokud ale myslíš takový to čtyřnohý chlupatý – zkus vysvětlit zdravotní přínost třeba alergikovi…
;-DD

briketka10

ano
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zviratka-a-lide

marci1

Údajně je to pravda. Podrobněji ve zdroji : http://tn.nova­.cz/clanek/proc-na-nas-kocky-lehaji-kdyz-jsme-nemocni-pomahaji-lecit.html

led

Zvieratá, nehovorím o geccokočkách, dokážu človeku pomôct pri chrobe, ale dokážu aj priťažiť pri precitlivelosti chorého na niektoré alergény. Tak ako v minulosti aj v súčasnosti sa používajú niekedy aj v liečiteľstve aj v oficiálnom zdravotníctve napríklad. pri rehabilitáciách po operáciách, ťažkých chorobách. O vplyve zvieracích slín (pes, mačka) bolo toho popísaného veľa za a proti, ale pre mňa je fakt jeden: mne neraz pomohli pri otvorenej rane

mosoj

Kočku na sobě bych bral. To bych se asi uzdravil.

JájsemRaibek

Záleží na tom jaká? Některá by tě dokázala k smrti vyčerpat :D

Luxx

při kontaktu s kočkou se začne v těle produkovat hormon štěstí (endorfin) a ten působí na člověka blahodárně.. pak se nemocný může cítit o cosi lépe :)

tomovka

Pokud ano, proč farmaceutické firmy neprodávají místo léků kočky, nebo nás doktor nenechá lehnout si a nedá na nás kočku?

lota

Řekla bych, že na tom něco je. Ale neplatí to obecně, myslím, že kočka musí mít k dané osobě nějaký vztah. Jinak – platí to pro vlastní kočku (i psa).

briketka10

marci1
je to pravda já měla černou kočičku a
černýho kocourka oba byli bezvadný :))

briketka10

gecco
seš hroznej na co hned nemyslíš :))
ale kočičky někdy fakt ležej u člověka,
kterej je nemocnej a cítěj s ním..

gecco

Briketko – jen na nejlepší, jen na nejlepší…
😉

JájsemRaibek

No asi máme stejný myšlení s geccem :))

bolak

Já chtěl napsat že nejenom že neodejme, ale někdy to od něj i chytne, záleží na nemoci.. , ale koukám že jdu s křížkem po funuse, že už se to tu probíralo.