Gestas

Je pravda, že ke křesťanům je Islámský stát tolerantnější než Saúdská Arábie?

Nejlepší odpověď
annas

"Soužití dvou věr nelze sloučit.

Z historického pohledu můžeme konstatovat, že všude tam, kde byl islám nastolen vojenskou silou, jak ukazuje několik historických paralel, křesťanství, jež předtím bylo neobyčejně vitální a po staletí zakořeněno, prakticky zmizelo či bylo zdecimováno na nepatrné ostrůvky v bezmezném islámském moři. Není jednoduché vysvětlit, proč a jak se to mohlo stát."

1. „Křesťané jako zdroj výkupného pro Islámský stát“

Islámský stát je důsledkem zrodu islámského teroru

Radikálové křesťany nezabíjí právě proto, že vědí, že tato náboženská skupina je bohatá a hlavně solidární. Sbírky na zaplacení výkupného za zajaté křesťany se konají po celém světě. V době, kdy tuto knihu dopisujeme, už byla na účet asyrské církve v iráckém Erbilu složena potřebná částka a všichni zajatí byli propuštěni.

Islámský stát si tak přilepšil částkou přesahující 10 milionů dolarů. A to už se vyplatí…
http://hlidaci­pes.org/kresta­ne-jako-zdroj-vykupneho-pro-islamsky-stat/

2. "Často přehlížená Saúdská Arábie. Přehlíženou proto, že je největším vývozcem ropy do západních zemí, jejichž zájmem je nenarušovat vztahy s touto zemí. V Saúdské Arábii, ve které je uplatňován wahhábismus (směr usilující o přísnou čistotu islámu – pozn. překl.), není možné stavět kostely ani malé modlitebny. Také jakýkoliv projev nebo náznak křesťanské víry je zakázán pod přísným trestem. Proto je asi milion křesťanů pracujících v Saúdské Arábii násilně připraven o možnost praktikování své víry.

Křesťané se mohou účastnit mše nebo jiných křesťanských setkání jen v sídlech zahraničních ropných společností, ale i tehdy musejí počítat s hrozbou ztráty zaměstnání. Saúdská Arábie ovšem utrácí miliardy petrodolarů, a to nikoliv na potřeby svých chudých obyvatel ani chudých v jiných muslimských zemích, ale k stavbě mešit a medres v Evropě (medresy – islámské náboženské školy, připravující muslimské duchovní a úředníky -pozn. překl.) a k financování imámů v mešitách ve všech západních zemích. Příkladem zde může být římská mešita na Monte Antenne, postavená z finančních prostředků hlavně ze Saúdské Arábie na pozemcích věnovaných italskou vládou. V samotném srdci křesťanství tak byla postavená největší mešita v Evropě."
http://israel­.blog.tyden.cz/clan­ky/4419/jak-si-stoji-krestanstvi-v-muslimskych-zemich.html

--
Oba státy křesťany nenávidí, pronásledují, vydírají atd., i když každý jiným způsobem…

Další odpovědi
Nuk nuk

To je, myslím, hodně relativní. Záleží, jak si představujete toleranci.
Islámský stát oficiálně nezakazuje křesťanům žít na sebou okupovaných územích. Jenže jim klade podmínky, které jsou pro drtivou většinu nesplnitelné. Křesťané, kteří chtějí žít na územích ovládaných ISIS a chtějí zůstat křesťany musí zaplatit vysoké výkupné. Nevím, kolik toto výkupné činí, ale zřejmě dost, protože křesťané v této oblasti patřili spíše mezi vzdělanější a bohatší vrstvy a přesto si ho většinou nemohou dovolit zapatit. Když ho nezaplatí musí buď odejít nebo je čeká poprava. Ani zaplacení výkupného ale neznamená jistotu bezpečí a života, příslušníky ISIS může prakticky kdykoliv napadnout, aby si mezi křesťany našli nějakou vhodnou oběť. Pokud by na území ovládaném ISIS chtěl trvale žít křesťan ze zahraničí, musel by zřejmě splnit stejné podmínky, jako domorodí křesťané.

Saúdská Arábie křesťanství v podstatě zakazuje. Podle oficiálních údajů není v SA jediný křesťan. Neoficiální čísla poukazují na to, že jich tam je docela dost, ale žijí v utajení. Konverze z islámu ke křesťanství se podle zákona rovná rozsudku smrti. Na druhou stranu křesťané – cizinci se tam mohou celkem bez problémů scházet k bohoslužbám a slavit své svátky, jen nesmí křesťanství ani náznakem šířit mezi místní obyvatelstvo.