Zvědavý

Je pravda že když si zacpete nos – nemáte chut ? – necitíte jidlo a piti v puse ?

vyskoušel bych to ale jsem nemocný – tak ted radši nebudu riskovat

Nejlepší odpověď
quentos

jistě, nos se totiž na rozpoznání chuti podílí nejméně 75 procenty, na jazyk toho tudíž moc nezbývá. http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=72­5218

Další odpovědi
Lenka___

je to tak, když máš třeba rýmu tak taky necítíš tolik chuť toho co požíráš

zzzzz

Chuť ucítíš podstatně méně, ale ucítíš jí.
Jazyk je rozdělen podle chuti, ve předu cítíš sladké, po bocích kyselé a slané a vzadu hořké. Takže něco by si cítil, ale jídlo by sis nevychutnal, tak jako při rýmě.

cochee

Však zrovna teď při rýmě to máš jakoby s ucpaným nosem, nic neriskuješ 🙂