slevin

je pravda,ze kdyz cca mesic nepouzivam tiskarnu,ze inkousty vyschnou?

Nejlepší odpověď
Rolotr

Ne. Je však pravda, že může/nemusí zaschnout barva v hlavách tiskárny a tisk nebude kvalitní. Tedy lépe je po 2 týdnech pustit „čištění“.

Další odpovědi
led

V prpade, že máte tlačiareň trvale vypnutú (nie StandBy), po dlhšom čase môžu zostatkove kvapky z poslednej tlače v tryskách zaschnúť. Treba občas aspoň jednou vetou trysky prefúknuť, tým sa tomu vyhnete. Moderné tlačiarne túto schopnosť majú v sebe zabudovanú, ale len v prípade zapnutia v pohotovosti (StandBy)

Jikra

2 měsíce tiskárna Lexmark nepracovala a už
sem jí, tedy tím myslím náplně, nerozchodil.
Naštěstí byly ze 3/4 prázdné.
Jak radí odborníci, buď somoočistu a nebo jí občas nechat proběhnout.

janek66

Ano.Jak se jednou tiskárna uvede do provozu musí se používat.Jednou za čas vytisknout aspoň jeden list a u barevné barevně, aby se tisklo všemi inkousty.

suaeda

Souhlasím se všemi názory přede mnou.
Osobně inkoustovou tiskárnu 1× za týden zapnu a buď něco vytisknu a nebo ji jen nechám samovyčistit. Přemýšlím, že časem pořídím levnou sice černobílou laserovou tiskárnu (dnes se dá pořídit již od 2000). Tyto problémy u laserovky odpadají.