jmachan

je pravda ze kdys platim vmarketech u nas eurama ze maji jiny kurz nez ve smenarne?

Nejlepší odpověď
mosoj

Klidně to může být pravda ale také nemusí ! Každá směnárna a banka má jiný kurz. Pro účetní operace je směrodatný kurz ČNB . To ale market v tomto případě nemusí dodržovat.

Další odpovědi
Drap

Markety se řídí oficiálním kurzem. Směnárny mohou mít kurz výhodnější.

charliesheep

Je to tak,supermarkety mají svůj kurz,berou jen bankovky a vrací v CZK.Ale problém s platbou nákupu v eurech nemají.Samozřejmě je kurz ve směnárnách výhodnější.