Nikkol

Je pravda, že karamel je zdravější než bílý cukr?

Četla jsem, že nemá negativní účinky bílého cukru ( překyselování, demineralizace organismu).

Nejlepší odpověď
jmhad

Já si myslím,že Vaše myšlenka je správná. Karamelizace je oxidace cukru. Oxidace probíhá při zahřátí cukru na teplotu vyšší než 110 °C (zavisí na druhu cukru). Během karamelizace probíhají stovky chemických reakcí,které změní i jeho některé negativní vlastnosti,které popisujete.Podle mě nezáleží,zda je vyroben z řepy či cukrové třtiny či zda je vyčištěný a bílý nebo nečištěný a hnědý.Ta základní chemická stránka je pořád stejná.Jako malé dítě jsem mlsal tzv.cukrkandl,což byl tvrdý nečištěný cukr.Ale že by měl jiné vlastnosti než kostka cukru?

Další odpovědi
briketka10

http://www.na­zeleno.cz/bily-cukr-trtinovy-cukr-nebo-prirodni-sladidla.aspx

tady se vše dočteš někdy si koupím třtinový,je dražší ale zdravější,sladila jím moje vedoucí v práci..

hanulka11

myslím, že zdravější je třtinový cukr – karamel je jen pražený bílý cukr

a třtinový cukr má chuť karamelu tak jestli jsi to nepopletla

baghira

Zdravější než bílý je hnědý – nerafinovaný.
Jak to vypadá, tak zdravější než bílý cukr je cokoliv :)