Maggie.b

Je pravda, že je prvák na SŠ nejhorší?

Je pravda, že je prvák na SŠ nejhorší nebo nejtěžší na zvládnutí (psych., fyz.) a zvyknutí si? Taky jste to tak vnímali?

Nejlepší odpověď
gecco

Vždycky je nejtěžší „prvnák“ – než si uvědomíš, k jaké změně došlo a zvykneš si na ni…
😉

Další odpovědi
msi

maggie: je to určitě náročnější, co se týče obsahu látky, kterou se musíš naučit. jde pak o to, jaký druh školy to je… gymnázium, průmyslovka, dopravni škola, nástavbove studium… každý krok výš je náročnější..
já jsem na vysoké škole v prvním ročníku bakalare a je to úplně něco jiného než na sš..
ja prosel ucnakem, nastavbou a ted na vš… a můzu rict, ze samotny prechod ucnaku na sš byl drsnej… byl to narocny za ty 2 roky varit z vody..protoze na ucnaku se ucis jen odborne predmety tak prave prechod na sš v matice a cestine byl velmi drsny, ale odmaturoval jsem z matiky takze to jde.
vlastne se o maturite rika, ze je to zkouska dospelosti…v jistem slova smyslu te ty roky na sš naučí snaset stres a natlak, ale v dnesni dobe uz je to slabší uroven… dam ti priklad jo, porovnam dva lidi…

  • před 15 lety člověka ktery udělal maturu (vi co jsou derivace)
  • před 2 lety člověka s maturitou (Co to je??)

:) uroven klesá… ale zaroven maturita hlavne z matiky pritvrzuje na urovni… staci si prolistovat starsi testy, narocnost prikladu drive byla velmi primitivní (horizont 2015 – 2008 třeba), dnes tam jsou priklady, co vyzadujou vic casu nez drive…
tot muj nazor… ale je to jen vnimani, zachvili si zvyknes… jak prozijes par tydnu, mesicu, je to pohoda na jednu stranu… :) tak si to uzivej a hlavne se uc… maturita je samozrejmosti dnes (tim nenarazim na vzdelani cloveka, i clovek se zakladkou je uspesnejsi a chytrejsi nez kdejakej vysokoskolacek) :)

Drap

U každého je to jiné. Někdo ho považuje za nejhorší, jiný za nejlepší. Nelze hodnotit. Každý si musí určit sám, podle zkušeností.

marci1

Nejhorší je 1.,2.,3.,4. ročník. 🙂 Promiň dělám si legraci.
Většina studentů absolvuje prvák v pohodě. Někdo s tím má trošku „více učení“, ale ono se to srovná. Já jsem 1. ročník vnímala v pohodě. 🙂 Neboj, vše bude o.k.

e1232851@trb

první rok je kdekoliv nejtěžší

suaeda

Pro většinu asi ano. Je to velká změna. Navíc profesoři nastavili síta a několik slabších dostalo padáka. Ale než se člověk nadál tak byl ve druháku.

klumprt

Já jsem měl odmalička docela vyvinutou schopnost adaptovat se rychle v novém prostředí. Hlavně najít si nové kamarády. Nepamatuji si, že by mi první ročníky nebo jiné začátky připadaly nějak těžké.
Díky stěhování jsem měl úplně nové kamarády už v první třídě, ty ze školky jsem nechal v původní vsi. V páté třídě jsem změnil třídu i školu na matematickou – zase úplně jiné děti. Pak střední, tam se změnili částečně, vysoká – úplně noví lidé. Vojna opět úplně noví lidé + rapidní pokles průměrné intelektuální úrovně kolektivu 🙂 V rámci pracovní kariéry jsem pak kompletně změnil kolektiv a pracoviště už čtyřikrát.
Myslím, že bych už mohl napsat o nových začátcích knihu 🙂

Löwe

Fyzicky? Proč fyzicky? Polud si přes prázdniny oprášíš znalosti ze ZŠ tak se SŠ nebudeš mít žádný problém.

bolak

Tam jde spíš o ten přechod, noví učitelé, nové předměty, to že jsi byla aj minulé škole jedničkář nikoho nezajímá a známkuje tě podle aktuálních znalostí, a prakticky nikdo ze starých kamarádů poblíž.