Avatar uživatele
zenda

Je pravda, že i když bydlím v bytě mého otce a rozvádím se, musím partnerovi najít byt ???

Pokud vím, tak majitel ( vlastník ) bytu ( otec ) dá výpověď mému partnerovi hned po rozvodu a on musí byt do 3měsíců opustit !!! Ale jeho povinnost a doufám, že i moje, není zajištění bydlení mého odpůrce ( budoucího EX ). Nebo ANO ???
Když EX ukážu 3inzeráty na byt ( což bude moje snaha mu pomoci k vyhledání nového bydlení ) a EX je nepřijme – co s tím… Jak to vlastně funguje ????
Díky předem za vysvětlení – mám v tom nějaký BOR… ! ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, anonym před 4638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ve vašem případě by riziko nemělo hrozit, ale jednou ze součástí rozvodu je vyřešení bytové otázky.
Takže po nabytí soudní moci rozvodového rozsudku, samostatné podání návrhu na zrušení užívacího práva z titulu rozvodu.
A v rozhodnutí soudu je uvedeno buď bez náhrady, nebo s náhradou ubytování (bez dětí), případně bytová náhrada při dětech.
Je-li nájemní smlouva na otce, je pravděpodobné bez náhrady. Pouze se dělí SJM nabytého za trvání manželů, např. polovina nábytku apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Njn, zákon je z roku 1962, tak co čekáš? A vzhledem k tomu, že by na jeho změnu ve většině případů dojela ženská (tvůj případ je výjimka), tak ho těžko někdo změní, protože silné feministické lobby raději přetrpí tyto výjimky, než aby v globálu zrušilo zvýhodnění žen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony