Je pravda, že i když bydlím v bytě mého otce a rozvádím se, musím partnerovi najít byt ???

Pokud vím, tak majitel ( vlastník ) bytu ( otec ) dá výpověď mému partnerovi hned po rozvodu a on musí byt do 3měsíců opustit !!! Ale jeho povinnost a doufám, že i moje, není zajištění bydlení mého odpůrce ( budoucího EX ). Nebo ANO ???
Když EX ukážu 3inzeráty na byt ( což bude moje snaha mu pomoci k vyhledání nového bydlení ) a EX je nepřijme - co s tím.... Jak to vlastně funguje ????
Díky předem za vysvětlení - mám v tom nějaký BOR... ! :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ve vašem případě by riziko nemělo hrozit, ale jednou ze součástí rozvodu je vyřešení bytové otázky.
Takže po nabytí soudní moci rozvodového rozsudku, samostatné podání návrhu na zrušení užívacího práva z titulu rozvodu.
A v rozhodnutí soudu je uvedeno buď bez náhrady, nebo s náhradou ubytování (bez dětí), případně bytová náhrada při dětech.
Je-li nájemní smlouva na otce, je pravděpodobné bez náhrady. Pouze se dělí SJM nabytého za trvání manželů, např. polovina nábytku apod.

Další odpovědi:

Zlatý

Njn, zákon je z roku 1962, tak co čekáš? A vzhledem k tomu, že by na jeho změnu ve většině případů dojela ženská (tvůj případ je výjimka), tak ho těžko někdo změní, protože silné feministické lobby raději přetrpí tyto výjimky, než aby v globálu zrušilo zvýhodnění žen.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.