zenda

Je pravda, že i když bydlím v bytě mého otce a rozvádím se, musím partnerovi najít byt ???

Pokud vím, tak majitel ( vlastník ) bytu ( otec ) dá výpověď mému partnerovi hned po rozvodu a on musí byt do 3měsíců opustit !!! Ale jeho povinnost a doufám, že i moje, není zajištění bydlení mého odpůrce ( budoucího EX ). Nebo ANO ???
Když EX ukážu 3inzeráty na byt ( což bude moje snaha mu pomoci k vyhledání nového bydlení ) a EX je nepřijme – co s tím… Jak to vlastně funguje ????
Díky předem za vysvětlení – mám v tom nějaký BOR… ! ☹

Nejlepší odpověď
anonym

Ve vašem případě by riziko nemělo hrozit, ale jednou ze součástí rozvodu je vyřešení bytové otázky.
Takže po nabytí soudní moci rozvodového rozsudku, samostatné podání návrhu na zrušení užívacího práva z titulu rozvodu.
A v rozhodnutí soudu je uvedeno buď bez náhrady, nebo s náhradou ubytování (bez dětí), případně bytová náhrada při dětech.
Je-li nájemní smlouva na otce, je pravděpodobné bez náhrady. Pouze se dělí SJM nabytého za trvání manželů, např. polovina nábytku apod.

Další odpovědi
Alesh

Njn, zákon je z roku 1962, tak co čekáš? A vzhledem k tomu, že by na jeho změnu ve většině případů dojela ženská (tvůj případ je výjimka), tak ho těžko někdo změní, protože silné feministické lobby raději přetrpí tyto výjimky, než aby v globálu zrušilo zvýhodnění žen.