ptáč

Je pravda, že GIMP nezvládne víc než barevnou hloubku 8 bitů na kanál, tedy celkem 3 × 8 = 24 bitů na pixel?

A že GIMP nedokáže zužitkovat barevnou hloubku navíc. Že hrozí posterizace.

Nejlepší odpověď
Hlada

Není to pravda. Formát Gimpu XCF používá 32 bitovou barevnou hloubku. Posterizace ale souvisí spíš s počtem ukládání upravovaných fotek v JPG, než s barevnou hloubkou. Proto se pro kvalitnější focení, kde se předpokládají úpravy, používá RAW nebo TIFF. Výsledná fotka se ale stejně zpravidla převede do JPG, t.j. do 24 bitové hloubky.