hanny 2

Je pravda,že „epidemie“ střevních potíží odpovídá otravě sopečnými plyny?

Nejlepší odpověď
venkovan

Neděje se nic jiného než na co věděcká veřejnost dávno upozorňuje. Že jednoduché organismy mohou poměrne nečekaně zmutovat a než se vytvoří protilátky či jiné obranné mechanismy může nastat velký problém. Nehledal bych v tom nic jiného než, že se někde bakterie s něčím podobným zkřížily a někdo kdo teba trpěl lehčí formou třeba nedodržel zásady hygieny. Pokud dnes stačí řádově několik stovek bakterií na nakažení člověka proti desetisícům původní bakterie, tak rychlost šíření bude skutečně velmi rychlá i přes lidi kteří základní hygienu udržují, protože jen při opláchnutí rukou proudem vody stále na rukou zůstává velký počet patogenů. Není to tak dávno, co byly zveřejněny studie – opláchlé ruce po použití WC, opláchlé a utřené a umyté mýdle a utřené do jednorázového ručníku.
3 –10 dní inkubační doby je v době dnešní migrace lidí a zboží nesmírně dlouhá doba, o dovolených to bude zřejmě ještě děsivější. A až se epidemie dostane do rozvojových zemí, tak to bude skutečně super problém, když dnes jedna z nejbohatších zemí světa epidemii zvládá s velký,mi obtížemi.
Proto pokud si někdo myslí, že je to nějaký záměr různých teroristů, srandistů, koncernů apod., tak zejména ti zástupci ekonomicky nerozvinutých zemí svoji víru prakticky odepsali, protože u nic se bude šířit ve velmi nehygienickém prostředí (levá ruka nečistá) super rychle. A vyspělý svět nepmůže, protože sám bude již dávno epidemii vyčerpán.
Ale snad vědci a další odborná veřejnost bude mít opět trochu štěstí.

Další odpovědi
jendahun

Taky jsem ten mail dostal.Dnes psali v iDnes.cz myslím,o bakteriích které žijí v podzemí ve velkých hloubkách.Třeba je souvislost nějaká tady.V každém případě je prý prokázané,že toto onemocnění způsobuje zmutovaná bakterie,která je dost běžná a ne nějaké plyny.Ty jsou až po tom.Já osobně si myslím,že nějaký kretén v Evropě,v nějaké tajné laboratoři na biologické zbraně,si zase hrál na pána tvorstva.