Katusa

Je pravda, že do Ukrajiny nemůžete mít s sebou nůž s delší čepelí než je 4 cm?

Odpovědi
dědapetr

Ukrajina
Na základě dosavadních zkušeností se nedoporučuje turistům cestovat na území Ukrajiny se slzným plynem ve spreji. Totéž je možno říci o dovozu nožů, s nimi není zakázáno cestovat, ale vyžaduje-li to jejich charakter – je nutné povolení k jejich držení. Vzhledem k tomu, že v tomto případě záleží na názoru jednotlivých pracovníků příslušných ukrajinských orgánů – doporučuje se na území Ukrajiny raději např. s loveckými noži vůbec necestovat.

Zdroj: http://www.ou­tdoorforum.cz/vi­ewtopic.php?f=28&t=­7032&start=30