TheMyss

Je pravda, že člověk rudne když se stydí?

Je to v mnoha knihách, například: “Minervo, jsem rád, že je tu tma, takhle jsem se nečervenal od té doby, co mi madame Pomfreyová pochválila moje klapky na uši"

Nejlepší odpověď
Drap

U mnoha lidí to patí. U některých však ne.Nelze to paušalizovat na všechny

Další odpovědi
lota

Ano, pravda, mnohokrát ověřená z vlastní zkušenosti.

pusinka50

Některý člověk rudne, když se stydí, některý když je zamilovaný a mluví s milovaným člověkem, u kterého si není jistý jeho city, některý když se mu složí velká poklona, kterou nečekal. Prostě se danému člověku vlivem zvýšeného psychického napětí zvýší krevní tlak a zčervená. Ale jak komu, někdo na to netrpí, někdo až příliš