baryyk500

Je pravda, že by se neměly používat tampony, pokud je holka ještě panna?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne

Některé dívky se obávají, že by si při zavádění tampónu mohly bolestivě poškodit panenskou blánu. Určitě je užitečné poradit se s gynekologem. Pravda je, že v pubertě se blána stává pod vlivem hormonů pružnější a poddajnější. Obvykle bez potíží roztáhnou otvor až do 3 cm.

Průměr běžného tampónu bývá 1 až 1,5 cm (mini verze jsou ještě útlejší). Tomu by se blána většiny uživatelek měla snadno přizpůsobit. Že tomu tak v praxi bývá, signalizují fakta: stav panenské blány u dívek, které používají vložky nebo tampóny, se nijak výrazně neliší.

Některé dívky si stěžují, že zavádění tampónu je pro ně bolestivé. Pak by měly konzultovat s odborníky, zda to dělají správně, jestli by nepomohl lubrikační gel, aplikátor atd.

Lékaři doporučují, aby při prvním zavádění použily tampón nejmenší velikosti a ponechali ho v pochvě jen dvě hodiny. Při jeho snadném vytažení je možné časový interval postupně prodlužovat až na doporučovaných 8 hodin.

Další odpovědi
ReHu

Ne

Stačí kupovat malý rozměr šampiónů.

Šidlo

Ne

ale je to totálne nehygienické, mladé dievčatá, či panny alebo nie, nemajú naučenú také návyky, aby si doslova do otvorenej rany dávali vatu

nehovoriac o tom, že žiadne dievča s chronickou chorobou nemá čo používať tampóny......in­fekcia aj toxický šok hrozia aj pri prefektnej hygiene, lebo sa v uzavretom priestore namnoža už existujúce zlé baktérie a čo i len trošku slabšia imunita si s tým neporadí ( samotná menštruácia automaticky oslabuje imunitu)

tampóny sú všeobecne ako antibiotiká bez probiotík....­.koledujete si o vážne dôsledky

cizrna

Ano

Luxx

Ne

ivzez

Ne

Souhlasím se Šídlem.
Tampony bych nedoporučila nikomu,
snad jen jako nouzové řešení…