annas

Je pravda, že barevné sny mají speciální význam na rozdíl od snů černobílých?

Pokud se vám sen zdá, uvědomíte, zda je barevný? Věříte snům?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevim , jestli je barevny , nebo ne. ☹ Ale budu si na to ted davat vetsi pozor. O snu nekdy premyslim , rika se , ze nas nekam chce zavezt , poradit .. nasmerovat … ale take hodne ctu o tom , ze sny nejsou sny , ale ze to je nas dalsi zivot , ktery zijeme – proto mame buseni srdce z behu , trapeni z rozchodu , pozitky ze sexu … ale to uz je spis u me na blazinec. 🙂 -iv-

Další odpovědi
vagra

Já si své sny málokdy pamatuji a v jakých byly barvách, to už vůbec ne.
Dočetl jsem se, že barvy tvoří součást snů. Podporují prý jejich význam, vnáší do nich
novou symboliku a dávají vzniknout intenzívnějšímu prožitku snění.
Např. bílá barva vyjadřuje ženský princip, modrá duchovno, červená city, vášně a erotiku. Každá barva však význam mít nemusí, záleží totiž na celkovém dojmu ze snu.
Co znamená černobílý sen, popisuje psycholožka J. Heffernanová v knize Tajemství dvou partnerů: „Sen může barvy i redukovat, a to v případě, že nemají symbolickou úlohu…
Barveně nevýrazné, tj. černobílé, jsou obvykle sny, které se zdají mimo fázi REM(nejdůležitější fáze spánku s nejvíce sny), poněvadž bývají citově plošší.“ Archetypické sny, tedy ty, které mohou nést důležité poselství z podvědomí, jsou prý většinou barvené.

Zdroj: Tištěný zdroj Enigma