kretek

je pravda že 1cm-krychloví jakékoli hmoty má stejnou energií?? a souvisí to s steorií Relativity??

když tak nějaký odkazy na podrobný info děkuji

Odpovědi
mosoj

Zcela zřetelně to vyplývá ze
známé Einsteinovo rovnice :

E = m . C na druhou

E .. energie
m .. hmota (jakákoliv)
c ..rychlost světla

Pokud nevěříš musíš so to najít sám.

lexx

V případě kinetické (pohybové) energie asi ne, WK = 1/2 * m*(v2) tedy 1cm3 ledu a 1cm3 oceli má jinou hmotnost i energii. Stejně tak E = m * c2, větší hmotnost (m) uvolní víc energie. Podstatná je hmotnost (g,kg) nikoliv objem (cm3).