pizlicka

je pravda,kdyz prodam dum,zbyde mi cast z prodeje......

ze zaplatim 15procent dan z prijmu i presto,ze penize vlozim do rekonstrukce domu?a pokud jsem vedena na uradu prace,i presto,ze nepobiram zadnou podporu,ze me na rok vyradi???
Doplňuji:
a kdyz prodam dum pres realitku,komu da novy majitel penize za muj dum?relitce,pres kterou prodavam,nebo primi me??

Nejlepší odpověď
pusinka50

Daň z příjmu zaplatíš, pakliže dům máš ve vlastnictví méně než 5 let. Když ho vlastníš déle než 5 let, příp. máš v něm trvalé bydliště, daň z příjmu neplatíš. Když koupíš za získané peníze jinou nemovitost do 1 roku od prodeje, daň z příjmu také neplatíš. Nebo platíš jen z rozdílu kupní-prodejní cena.
Daň z převodu nemovitosti (na kupujícího) zaplatíš v každém případě ve výši 4% z odhadní ceny nemovitosti. Musíš si vzít odhadce a daň se posuzuje z té vyšší ceny.
Když prodáváš přes realitku, je obvyklé, že kupující vloží peníze do úschovy na depozitní účet realitce, po vkladu domu na katastru na nového majitele ti peníze realitka uvolní, mimo peněz určených na zaplacení daně z převodu, tu realitka obvykle poukazuje přímo finančnímu úřadu.

Další odpovědi
mosoj

Neploqatí se dań pokud vyhovíš " viz. paragraf " osvobození daně". Buď to jsou dva roky nebo pět. Tos si nadno vyčteš sama ze zákona.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t1.aspx
Doplňuji:
Jak vidíš plánuje se mnoho změn ale až od roku 2015. Přesto doporučuji přečíst nebo ověřit u odborníka. Ne zde.

..... do háje s překlepy. Na každém solidním serveru mohu svůj příspěvek editovat. Tady to časově omezeně šlo také, ale toto není normální server !!!

anonym

neplatíte daň z predaja, ale daň z prevodu nehnuteľnosti.
tá daň je tuším 5%, z odhadnej (nie predajnej) ceny, to neviem presne, treba sa pozrieť na zákony.
platí ju predávajúci (pokiaľ sa nejedná o exekúciu).

Je to taká zakamuflovaná daň, bohužiaľ, štát už nevie, kde by ľudí zodral.

waser

Pokud jste vedena na uřadu práce v evidenci mužete být opavdu sankčně vyřazena (až na 6 měsíců).Protože jste si vydělala víc než 4000Kč

pizlicka

kri kri,ja vim.ja se spletla.myslela jsem,kdyz mi zbyde čast penez z prodeje domu.