Džanička

Je pravda, že když je jeden rodič na sociálce, nemá povinnost platit alimenty na děti?

Přítel má několik let v péči dceru, matka se nestará a dnes mi řekl že pokud je matka na sociálce, tak prý nemá povinnost výživné platit. Je to pravda? Mě se to nějak nezdá.. Děkuji za info

Odpovědi
anonym

O tom rozhoduje soud, neplatí tak půjde seďet

ivzez

O snížení nebo neplacení může rozhodnout pouze soud. Skutečnost, že někdo pobírá dávky státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi neznamená automatické zrušení vyživovací povinnosti.

Ani soud vyživovací povinnost nezruší,
maximálně dočasně sníží výši výživného.

kokyn

Znám osobu, která je na socialce a platy vyživene na dve deti 8 a10 let atialimenty asi dva tisice myslim si, že pokud soud rozhodne i částku rozhodne tak se musí platit a nezaleži jesli jen pobira soc.davky. Pokud je v na up.a soc. musí si najit praci nebo přivýdělek alimenty jsou pro deti tak platim se musí.