Avatar uživatele
Pavel111

Je pracovní úraz vzniklý při loupežném přepadení v zaměstnání?

Je pracovní úraz loupežné přepadení? Byl jsem v práci přepaden a doposud se léčím. Stalo se to v pracovní době.Na co mám ještě právo, ohledně zaměstnavatele?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, ivzez, zjentek, gecco před 3348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Stejně jako při každém jiném pracovním úrazu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Pokud to bylo při plnění pracovních povinností a nedošlo k závažnému porušení vnitřních předpisů (ano, i pro případ přepadení existují postupy, např. pro pokladní), tak je to normální pracovní úraz se vším všudy …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Pracovním úrazem je úraz, ke kterému došlo při plnění pracovních povinností nebo v souvislosti s nimi (ne každý úraz, ke kterému dojde na pracovišti, musí zaměstnavatel uznat jako pracovní).

Uzná-li zaměstnavatel úraz jako pracovní, budete mít nárok na dodovnání ušlého výdělku do výše průměrného výdělku, na bolestné, náhradu poškozených věcí, jízdné (za cesty k lékaři/na rehabilitaci, …), doplatky za léky – na účelně vynaložené náklady v souvislosti s léčbou.

Doba nemoci se bude z hlediska nároku na dovolenou posuzovat jako odpracovaná.

Dokonce je podle mne šance, že se pojišťovna zaměstnavatele nebude snažit krátit plnění, protože „se může hojit na pachateli“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek