annas

Je práce ve stejném oboru či na stejném pracovišti přínosem pro vzájemný vztah partnerů?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
iceT

Ne

Myslím,že není moudré,aby partneři spolu byli půlden v práci a zbytek dne spolu ještě doma.Nedává to prostor pro povídání,když už mají vše z první ruky,není prostor pro osobu jako tako takovou.Samozřejmě pokud mají třebas společnou firmu,kde mají každý svoje úkoly,to asi nebude problém,ale nakonec je jen volba každého,jestli chce nebo být s partnerem na jednom pracovišti,jednomu to pasuje a druhému ne.

Další odpovědi
Ella

Ne

ve stejném oboru ještě možná ano, ale na stejném pracovišti – to není dobrý nápad. Celý den spolu, v pracovním stresu, navíc si pak doma není co říct, protože den obou byl úplně stejný…

anonym

Ano

Nevím jak u koho,ale u mne byl,je a bude přínosem.Se svoji manželkou jsem pracoval přes 15 let ve stejném oboru,na stejném pracovišti.Po několika měsících odluky z důvodu ztráty zaměstnání opět pracujeme spolu ve stejné (jiné) firmě,ve stejném oboru,ale na jiných pracovištích,které na sebe navazují.A stále si máme co říct,chodíme spolu na obědy(svačiny,ve­čeře),trávíme společné chvílé i v osobním životě jsme neustále vedle sebe.A to je pro nás obrovským přínosem.Jen smrt nás rozdělí.

fcoop

Ne

Práce ve stejném odboru – těžko říct,možná ano, možná ne.Záleží na okolnostech.
Na stejném pracovišti – otázka času,kdy bude konečná.
Ale zázraky se prý dějí.

Drap

Ano

Někdy ano někdy ne, Záleží na daných jedincích

Illines

Ne

anonym

Ne

Už přece četné průzkumy a vědecké studie (nakonec i převažující praktické zkušenosti profesních partnerů) prokázaly, že nikoliv.
V běžné práci se jedná i o střet zájmů, protože služební nadřízenost rodinných příslušníků je vnímána jako neetická podjatost (s výjimkou rodinných firem, kde se jedná o jinou situaci).
Přínos je leda pro témata společné konverzace a zájmy, ovšem přímo pro vztah je společné pracoviště destruktivní.
Nač řešit již dávno vyřešené? Aha, zapomněl jsem na častý výskyt účelových a spekulativních otázek či téměř patologický návyk šoupnout denně aspoň 2–3 otázky.

Hlada

Ano

anonym

Dovolím si reagovat s takovým zpožděním, protože si myslím, že na škodu vztah partnerů na jednom pracovišti být nemusí. Pokud mezi nimi bude ovšem konflikt, tak to zcela změní funkčnost výhody partnerského porozumění v pravý opak.
Ad Dr. Axl: Vcelku s Vámi souhlasím, že toto je téma dlouho řešené a socializmem vyřešené. pro rodinné firmy platí ovšem něco jiného. Tady je nurtností, aby partneři stáli při sobě a pokud tomu tak je, tak takový firma prosperuje. Pokud jde o zmínku o nutnosti každý den napsat alespoň tři otázky, tak je nejspíš dobře, když je píše Annas. Mají aspoň hlavu a patu. Něco si při nich zopakuji, něco nového pro změnu přiučím. Její podíl na Odpovědi.cz beru jako jednoznačně přínosný.

annas

Ad barbakan. Díky, vynechala jsem slovo, proto jsem otázku vložila znova. Odpověděl jen Drap, tomu jsem poslala zprávu do profilu.

anonym

No jo, chybovati je sice lidské, ale jen u sebe, druhé je nutno plísnit.
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/jakpak-je-u-vas-dneska-mrazive-rano