Lili023

Je povinovanny zakaznik na pozadani prodavacky nadzvedavat kabelku, batoh, ci jinou tasku co je v nakupnim voziku?

Tato situace se mi stava pravidelne v kauflandu Vyskov. Citim se trapne a ponizene, kdyz jsem nucena tuto cinnost vykonat. Lide na me koukaji jako na zlodeje. Neobtezuje to jen me, ale i manzela, ktery je statnim zamestnancem, navic v uniforme. Velice me obtezuje tuto cinnost vykonavat. Snad nas zakaznik, nas pan. Ne nas zakaznik, zlodej. Vim, ze nemaji pravo, jak prodavacka, tak jakykoliv zamestnanec obchodu mi tasku prohledat, ale jak je to s tim nadzvedavanim? Clovek se cely den dre aby mel na jidlo a kdyz po celem dnu v praci si chce nakoupit za svy vydreny penize, tak ho jeste v obchode buzeruji. Toto chovani se mi opravdu nelibi. Diky za odpoved.

Nejlepší odpověď
Dochy

Na jednu stranu buzerace, na druhou stranu nákupní vozík je určen na nákup a ne na vaše osobní věci. A pokladní pravděpodobně má příkaz do vozíku kouknout. pokud je vozík plný vašich věcí, znemožňujete ji to.

Další odpovědi
msi

Můžeš říct, že jsi nic neukradla a ať si ji nadzvedne sama paní za kasou. Ale ona to udělat nesmí. Ona tě smí pouze vyzvat, když to neuděláš, tak ti nemůže nic. Nemá právo ti sáhnout na tašku, řekni, že normálně nic nemáš, že ani nebudeš zvedat nic, že se to opakuje a nejsi na tom zvědavá. Projdeš… stejně nepípneš tak mají smůlu. Věřim, že by pomohl anonymní dopis do prodejny konkretní.
Chápu taky, že si člověk chce aspon nakoupit a né se nechat buzerovat. Cikány neprohledaj a nás otravujou. Hele klidně jim tam tu scénu udělej.. at si nemyslej, že jsou bůh ví co, kurvi jedny.
Doplňuji:
Řekni, že jim tam pošleš kontrolu kurvám linejm.

Emefej

Zřejmě mají v Kauflandu své zkušenosti. Pokud tě nadzvednutí kabelky tolik obtěžuje, choď do jiného obchodu. Já nakupuji v Delvitě a nikdy jsem se s tím nesetkal.

Hlada

Člověk, který odchází z domova s nějakým zavazadlem musí samozřejmě počítat s tím, že ho během dne bude muset několikrát zvednout a někam přemístit. Nemůže být proto pro něj žádný problém zvednout ho jednou navíc, pokud ho dá někam, kam ho dávat neměl. Zavazadla do košíku nepatří. Od toho je na vozíku háček, případně zamykatelná skříňka nebo úschova. Pokladní musí vidět prázdné dno. Požadavek na zvednutí zavazadla je logicky oprávněný a nemyslím si, ža na takovou malichernost je potřeba nějaký zvláštní předpis.

marci1

Není povinen. Kontrola je přípustná až za pokladnou, ale musí být průkazný úmysl ( ne třeba roztržitost ).Z důvodu prevence potencionálních krádeží nás nás pokladní požádá : „Mohl/a/ byste prosím nadzvednout tašku ( kabelku, batoh ap. ).“ Není to proto, že by nás obviňovala z krádeže. Správně by ve vozíku měl být jen nákup. Na běžné nákupní tašky je určen háček na vozíku.
Doporučuji kabelku, nebo tašku držet při placení v ruce ( nemít ji ve vozíku ). Já to řeším tak, že pokud mám kabelku nebo tašku ve vozíku, nadzvednu ji sama, dříve, než mě pokladní o to požádá. 🙂

Stingo

Tak si tašku zavěs na košík a nedávej do košíku. Lidi tam asi kradou. Taky by mě to uráželo, tak bych tomu radši nějak předešla.

huxa

Tudíž určitě víš, jaké to je, když tě někdo v práci prudí a ztěžuje ti ji, třeba že si na výrobní pás odloží svačinu nebo ti rozlije na stole kafé.
Toto je to samé.

Nemusíš ji uposlechnot, ale poté může zavolat ochranku a ta policii.

bolak

Já to dělám automaticky při každým nákupu, a nikdy mě nenapadlo že by si o mě prodavačka myslela že sem zloděj. Dokonce se mi několikrát stalo, že sem baťoh ve vozíku nenadzved, a pak když sem si do něj naskládal nákup a hodil si ho na záda, tak sem si všim že sem pod ním nechal čokoládu za 60Kč, kterou jsem nedal na pás a nebyla mi namarkována, a asi pro to to po tobě chtějí, tedy ne že by si mysleli že kradeš, ale proto že ti něco mohlo uvíznout pod oním ruksakem či taškou.

anonym

Mě by zajímalo, jak je to dál, paní nechce zvednout tašku a nedovolí to třeba ani prodavačce, tak zavolá ochanku, paní nedovolí ochrance zvednout tašku, ochranka zavolá policii, ta jí nařídí, aby zvedla tašku a tam nic nebude, co pak? To je trapas, co? Já si dávám tašku do toho malýho odklápěcího košíku, je to asi určeno hlavně pro děti, tak tam a pod tím taky můžu něco mít, ale není to v košíku, může na mě chtít. co chce a co když to prostě nechci zvednout?
Co bude říkat policie, až zjistí, že tam prostě nic není? Kdo za to může? Je mi jasný, že ve vozíku to nemá být, a o tý přihrádce řeč nebyla, že by se to tam nemělo dávat.
U nás to dělaj skoro ve všech samkách s těma taškama a lidi jsou prostě nepoučitelný, radši zažijí trapas, než aby dělali správně, takže co kdyby se jeden člověk vzbouřil a prostě tu pokladní neposlechl? Podle mě by dostal pokárání, že to tam nemá být, teda minimálně…