quentos

Je povinnost psán v českém strojopisu mezeru v číslovkách za řádem tisíců, resp. milionů?

Tedy tak, jako mají např. v angličtině za těmito řády čárku? Občas se mi tam ta mezera nějak nechce líbit ;{/>

*povinnost psát… pardon, překlep

Nejlepší odpověď
fortin

Když i v počítači v místním nastavení dovoluje zvolit jak se má zobrazovat nějaká jednotka, tak proč by Ti měl nějaký strojopis určovat jestli napsat 10000 nebo 10 000? Co se líp čte? Pravidlo urči sám.

Kerberus

Zdá se mně, že jsem toto v odkazu nenašla. Pokud píšete peněžní částky, jejich zápis podle ČSN O1 6910 lze z bezpečnostních důvodů skupiny tří čísel oddělit tečkou,

Kč 3.000.000,00; Kč 32.568,35

quentos

díky