Je povinná majitelka mobilu zaplatit účet za SMS, když je neposlala? Jak to dokáže?

http://www.no­vinky.cz/krimi/240444-zlodej-ukradl-v-pribore-mobil-a-nechal-si-poslat-jizdenky-za-tisice.html

Nejlepší odpověď
anonym

Smlouva je na její jméno. Podpisem smlouvy uznala i obchodní podmínky, k nimž patří možnost zablokování v případě krádeže.
Povinnosti úhrady ji tedy nic nezbavuje.
Dalčí možný postup je dvojí. Buď úhrada z pojištění občanské osobní odpovědnosti, to ale asi nemá. Takže pokud policie vypátrá zloděje, uplatnit na něm náhradu škody.

Další odpovědi
tom004

Je,mi to líto,ale,za „nedůslednost“,se platí.Takže,o­perátorovi,za­platí.Jestli to bude mít,nějaké pokračování u soudu,potom je to na jeho rozhodnutí,jestli se jí,něco vrátí.

pokazdejinak

mobil jsem jednou ztratila… první věc, co jsem udělala, když mi došlo, kde asi zůstal, bylo, že jsem ho zablokovala – naštěstí se našel, ale musela jsem si dojít pro novou sim kartu – za tu možnost, o kolik jsem teoreticky mohla přijít, mi ty 200,– za novou simku stálo