Ganymede

Je jako reklama považován odkaz na nějaký článek, na který chci znát názor ostatních?

Docela by mě to zajímalo.

Doplnuji, slo o clanek pojednavajicim o informaci o Evrope, neslo tam o zadny produkt jen informativni clanek a ja chtela znat nazor lidi z odpovedich, ale prispevek byl nahlasen, tak me to zajimalo. Dekuji za odpovedi :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Reklama je placená nebo neplacená propagace výrobku, služby, společnosti, obchodní značky nebo myšlenky, mající obvykle za cíl zvýšení prodeje. (wiki)
Takže odkaz na článek do této kategorie asi nepatří, leda že by sám článek byl reklamou.

Další odpovědi
Drap

Nelze zevšeobecňovat. Záleží také na tom, o jaký článek se jedná.

led

Je to pomerne diskutabilné.
Sú 2 typy odkazov na propagáciu či už skrytú, alebo jasnú reklamu
1 – odkaz, ktorý priamo smeruje na reklamný článok propagujúci konkrétny produkt, s cieľom rozšírenia jeho ďalšieho predaja, šírenia
2 – odkaz, ktorý skrytým spôsobom, napríklad otázkou, vysvetlením, príbehom,… smeruje k propagácii daného produktu (často to vidíme napríklad pri reklamách na odtučňovanie, nabranie svaloviny, rast vlasov a podobne)
Ak váš prípad, vaša odpoveď spĺňa jeden z týchto uvedených typov – ide o reklamný odkaz
3 – Niekedy ale odkaz na článok vyzerá ako reklamný, pritom môže v ňom ísť hlavne o vysvetlenie problému, ku ktorému sa možno dostať len čítaním tejto reklamnej informácie. Potom už záleží na posúdení množstva reklamy s množstvom pravdivo uvedených faktov v danom články, keď veľakrát nie je jednoduché rozpoznať, čo je zveličené a čo je zamlčané v danom článku. (Čo tým básnik chcel povedať…) Väčšina ľudí je ochotná uveriť všetkému, čo sa im zdá pravdivé, aj keby to bola lož. Hlavne v médiách.
4 – Pri sporných odkazoch môže byť použitá rovnica „´Menej´ je viac ako ´Veľa´ ak množina ´Menej´ obsahuje len pravdivé výroky a súčasne množina ´Viac´ obsahuje všetky výroky, pravdivé aj nepravdivé“, ďalej viď príklady z logiky…

ivzez

Nevím, o který dotaz šlo, tak jen obecně:

Otázka mohla obsahovat část textu článku nebo
mohl být přiložen obrázek bez uvedení zdroje.

Záleží i na formulaci otázky → mohla působit
jako zadání úkolu, …

Prostě možností je víc a bez uvedení původního znění
je těžké posoudit, nakolik bylo nahlášení oprávněné.