Comanch

Je potřeba zakoupení práva?

Pokud chce člověk například tisknout čepice s obrázkem Krtečka, ale bez jakéhokoliv textu(pouze obrázek), potřebuje si k tomu zakoupit práva od autora obrázku? Mám samozřejmě na mysli za účelem veřejného prodeje čepic.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Zcela určitě, mohl byste dostat velkou pokutu. Avšak záleží na autorovi, případně jeho potomcích, mohou vám poskytnou práva i zdarma, záleží pouze na nich. Vaše práva budou omezena např. na počet kusů či určité období apod.