Avatar uživatele
Kulpix

Je potřeba vytahovat el. spotřebiče ze zásuvky v době, kdy je nepoužíváme?

Musíme vytahovat el. spotřebiče (zejména např. (televizi, varnou konvici, mikrovlnku) ze zásuvky, když je nepoužíváme? Moje babička to tak dělá a já se jí snažím vysvětlit, že hlavní vypínač je na vypnutí spotřebiče, tj. odpojení od sítě. Děláte to tak ještě někdo, nebo máte spotřebiče trvale v síti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 2909 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Běžně to třeba není. Samozřejmě to trochu sníží pravděpodobnost nečekaných překvapení. Pokud je v okolí bouřka samozřejmě radši vytáhnout. V případě bouřky není ani vypínač na kabelu 100% ochrana.
Pokud jde o to ušetřit, pak ano vypínat. Nicméně pokud má spotřebič opravdu mechanický vypínač, mělo by to stačit.Vypínač elektronický, nebo dálkové ovládání nevypne spotřebič zcela.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Při předpokládané bouřce ano!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ne že bych vytahoval šňůry ze zásuvky, ale spotřebiče mám připojené na prodlužovací šňůře s vypínačem a vždy po použití spotřebič vypnu vypínač na zásuvce.Všechno žere elektřinu, i když tam svítí jen malé světýlko (mikrovlnka, televize apod.)
A když jsme chodili do práce, tak i tu prodlužovačku jsme vytahovali ze zásuvky. Nikdy nevíš, kdy přijde bouřka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mám prodlužovačku na vypínání se světlem.
Tu vypínám vždy, když je bouřka.
Již jednou mi zničila notebook, novou televizi
a video.
Televizi mi opravili, byla v záruce. Ostatní už
nešlo.
Noťas jsem pořídila nový a videa je mi líto.
Mám dost kazet ☹
Proto proud vypínám u všeho, mám prodlužku
i u toho noťasu.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Při bouřce a blízkém úderu blesku může dojít k přepětí v síti. Hlavní vypínač samozřejmě odřízne vše a není třeba tahat šňůry ze zásuvky. Lepší přístroje jsou chráněny i proti takovým extrémům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ne není třeba to děla, ale já občas dělám, když opouštím důn na delší dobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

leda před bouřkou nebo když se chystáš na delší dobu pryč z baráku.
Pak je menší šance že můžeš od nějakého spotřebiče vyhořet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek