Avatar uživatele
Pokročilý

Je potřeba u podpisu uznání dluhu právník?

Díky za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ne - pokud má smlouva (uznání dluhu) všechny náležitosti, není přítomnost právníka potřebná.
Je ale výhodná pro tzv. "svolení k vykonatelnosti" (dlužník souhlasí s případným vykonáním exekuce - není potřeba soudní příkaz), v tomto případě se uznání dluhu sepisuje formou notářského zápisu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ne. Prohlášení musí být pouze v písemné formě a dluh musí být dostatečně konkretizován (komu, kolik a proč dluží). Lze pouze doporučit ověření podpisu, aby dlužník nemohl následně namítnout, že to nepodepsal on.

Zdroj: § 2053 NOZ


Avatar uživatele
Zlatý

mnoo,je lepší toto nechat sepsat u notáře. Důvod: v případě vymáhání /soudu budete muset prokázat,že peníze byly skutečně skutečně fyzicky vydány. Toto u notáře stojí tak do 100 kč na osobu,čili 200 kč. Je to lepší si tam zajít

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.