pn65

Je potřeba u podpisu uznání dluhu právník?

Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – pokud má smlouva (uznání dluhu) všechny náležitosti, není přítomnost právníka potřebná.
Je ale výhodná pro tzv. „svolení k vykonatelnosti“ (dlužník souhlasí s případným vykonáním exekuce – není potřeba soudní příkaz), v tomto případě se uznání dluhu sepisuje formou notářského zápisu.

Další odpovědi
Pepa25

Ne. Prohlášení musí být pouze v písemné formě a dluh musí být dostatečně konkretizován (komu, kolik a proč dluží). Lze pouze doporučit ověření podpisu, aby dlužník nemohl následně namítnout, že to nepodepsal on.

Zdroj: § 2053 NOZ

mojitek

mnoo,je lepší toto nechat sepsat u notáře. Důvod: v případě vymáhání /soudu budete muset prokázat,že peníze byly skutečně skutečně fyzicky vydány. Toto u notáře stojí tak do 100 kč na osobu,čili 200 kč. Je to lepší si tam zajít