annas

Je potřeba to nějak řešit?

Včera mi vytekla pračka, protekla až do obývacího pokoje, kde mám plovoucí podlahu, tak by mě zajímalo, zda by nebylo lepší zavolat řemeslníky, aby podlahu vyndali a pořádně vysušili? Nebo jak v takovém případě postupovat. Plovoučka není dřevěná, je z levnějšího materiálu. Děkuji za rady,,,,

Nejlepší odpověď
Radak

Jak znám svého mužského, který je zedník, určitě by tu podlahu alespoň částečně rozebral, aby lépe vysychala a nechytla se tam plíseň. Můj brácha, který je truhlář, pro vysoušení místnosti radí vždy nechat nějakou dobu (asi hodinu) zavřené okno a víc topit, potom na 10 min(asi) otevřít a pořádně vyvětrat a to pořád opakovat dokola. Kdyby se větralo permanentně,akorát by se natáhla vlhkost z venku domů a topilo by se pánu bohu do oken.

Další odpovědi
poa.li

Pokud podlaha není dřevěná, kroutit by se neměla. Ta měkká vrstva, co se dává pod ní je vlastně plast, takže by neměla plesnivět. Jde tedy o to, co je úplně vespod. Jestli je to beton, asi bycj jen pořádně topil a větral.. vlastně určitě bych to tak udělal. Ale jsestli jsou tam prkna, pak bych radil to radši rozebrat..