nukušinka

Je potřeba si u iphonu pořizovat antivirus?

Po prvnim problému s novým telefonem mi naskočila otázka. Potřebuje chytrý telefon antivirus?

Odpovědi
Michal Kole

Příjde doba kdy to bude nutnost.

Ale platí podobná pravidla jako na PC.

Nestahovat si aplikace z neznámých zdrojů, ale jen z oficiálních „marketů“ či zavedených internetových e-magazínů o mobilech či přímo operátorů.

Fyzik

iPhone čistě teoreticky antivir nepotřebuje. – všechny aplikace v App Store jsou prověřeny antivirem, je zjišťována jejich nezávadnost atd. U iOS žádné neoficiální obchody nejsou, je zkrátka jen App Store.

Všude jinde by to pomalu měla být povinnost.

www

Antivir se již dnes doporučuje hlavně pro systém Android.
Při rozumném chování na netu lze však i tehdy pracovat bez antiviru.