LuK4S3k CZ

Je potřeba při koupi nového modemu zasahovat do nastavení?

Dobrý den.
Doma mám modem Comtrend VR-3026e a internet od O2, ale uvažuji, že bych kvůli wifi koupil Comtrend VR-3031EU, který disponuje wifi modulem. Je jasné, že při nainstalování modemu budu muset v nastevení povolit wifi síť, nastavit heslo atd. Ale potřebuju poradit, jestli budu v modemu moct nechat tovární nastavení, nebo zavolat člověka, co mi spravuje PC, aby to nastavil. Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi
Cenobita

Většinou je to třeba nastavit, nastavení dodává provider (poskytovatel), a proto dodává modemy už předinstalované, protože je potřeba nastavit nějaké parametry, pokud si zvláště k operátorovi, možná ti je poskytne, také jsem měnil modem a vyřešil jsem to po telefonu s GTS Nowera. Obecně to ale není zase tak jednoduché, je potřeba i zadat heslo pro připojení. Ideální je, když to udělá nějaký zkušený uživatel nebo poskytovatel připojení (ten dodává samoinstalační balíčky).