Láďa Varga

Je potřeba nějaké povolení, pokud si chci na budovu namontovat videokameru aby nahrávala prostor před vchodem?

Doplňuji:
jsem vlastníkem budovy a jedná se o nahrávání ulice pouze před vchodem důvod je stálý vandalizmus

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Je potřeba upozornit cedulkou a registrací na úřadě pro ochranu osobních údajů. A foto zloděje je zakázáno zveřejnit.

Pro kamerové systémy má úřad na webu rozcestník
http://uoou.cz/u­oou.aspx?loc=382
Doplňuji:
Pokud je vchod na veřejném prostranství (na ulici), kde chodí normálně lidi tak to asi bude problém.

Další odpovědi
baghira

Samozřejmě že to není žádný problém, kolegové to zase dramatizují. A pokud nahrávky nebudou zveřejňované, tak po tom už vůbec nikomu nic není. To by taky mohli chtít povolení i na foťák, pokud ho vytáhnu na ulici.

arygnoc

nevím, nevím.
chtělo by to zjistit, jestli to není (nahrávání) porušení zákona o osobních datech.
Asi také záleží, jaký prostor by byl snímán (ulice, vchod do domu, chodba, zahrada, …)

doplněno:

zákon o ochraně osobních údajů uvádí:

Kamerové sledování nesmí nadměrně zasahovat do soukromí. Kamerový systém je možno použít zásadně v případě, kdy sledovaného účelu nelze účinně dosáhnout jinou cestou (např. majetek je možno chránit před odcizením uzamčením místnosti). Dále je vyloučeno užití kamerového systému v prostorách určených k ryze soukromým úkonům (např. toalety, sprchy).

Drap

Pokud jste vlastníkem budovy, tak neni třeba žádné povolení.