barnajka

Je potřeba nějaké povolení, když si budu chtít v ulicích soukromě roznést pár letáčků?

Obsah letáčku nebude mít komerční ani urážlivý charakter, to podotýkám :)

Můžu se jen tak postavit na ulici a začít rozdávat, nebo mi to prvně musí úředně odklepnout město?

Jsou nějaká místa, kde se stát a rozdávat nesmí?

Za odpovědi moc díky :)
Doplňuji:
Děkuju, pánové!!!! :)

Nejlepší odpověď
Drap

Na toto žádné povolení neni třeba

Další odpovědi
beer

Nepotřebuješ nic, stačí se postavit třeba k obchoďáku ap. Pokud se to někomu nebude líbit, tak jednoduše půjdeš o kousek dál.. Zákon na to ale žádnej není, místo vyplývá již z logiky věci, takže vše řešit s úsměvem a v poho ))

Deli

A co na nich bude, barnajko?
Jen jsem zvědavá, co nabízíš či inzeruješ 🙂
Jinak také roznáším, ale spíš po takových těch vesnických vývěskách. Ve městech ne, tam patří plakátovací službě a vylepení se platí.

fablen

souhlas se všemi, obsah letáčku bez problémů může být i komerčního zaměření – jen by letáčky neměly být vhozeny do schránek občanů, kteří si reklamu nepřejí.

Pokud byste využila služeb některé kurýrní společnosti, pak doporučuji třeba Mediaservis, který je levný (v porovnání s českou poštou, kde platíte dle počtu domácností). Mediaservis má počet domácností aktuálnější – bez neobydlených domů a bez schránek, kde reklamu nechtějí. Neplatíte proto zbytečně víc.

barnajka

Budu nabízet kamaráda, Deli. Ale neboj se, žádný obchod s bílým masem :))
Kamarád muzicíruje a potřebuje nějak dát o sobě vědět. Má to těžký v tom, že není místní, takže případná propagace v čekých luzích a hájích leží čistě na mých bedrech :) Na jaře měl velký turné po Evropě, na skok se zastavil i v Brně, Praze a Bratislavě. Líbilo se mu u nás a rád by se třeba příští rok vrátil. Pár nabídek z klubů by i bylo, jenže většinou se nás každý ptá, jakou tady máme fanouškovskou základnu. Když řeknu, že prakticky nulovou, zájem padá. „Fanouškovská základna“ je ukazatel, kterým majitel klubu odhaduje případnou návštěvnost koncertu. Mít 5–10 fanoušků, to asi je trošku podezřelý :) Jenže je to hlavně o tom, že kamaráda tu nikdo nezná – a ne že by byl takový „vrzal“…
Tak jsem si řekla, že se musíme trochu zviditelnit…a ty letáčky se mi zdají být jako docela dobrá cesta. Třeba se moje snažení úplně mine účinkem, ale co – kdo nehraje, nevyhraje :))

A co ty a to tvoje roznášení? To roznášíš letáčky pro nějakou firmu, a nebo taky sama pro sebe? A copak inzeruješ, smím-li se zeptat? ;)