Avatar uživatele
zjentek

Je popisovanej scénář více či méně pravděpodobnej?

..kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém), že zejtra už nepůjdou do práce, tak jestli by hned v dalším jednání sněmovny byla schválena povinná pracovní docházka (sněmovna, senát a všichni, kdo berou prachy zdarma, tak by normálně pracovali), có? Hlasatelky a moderátorky rozhlasů, tv a všech těch médií by to normálně odvysílaly, páč zejtra už by nešly taky a nemusely by se vůbec zajímat, jestli šéf má taky volníčko a nebo jestli taky „bere zdarma“.
Myslíte, že v rámci solidarity k nezaměstnaným a všeobecně kvůli práci pro všechny by toho byl českej národ schopnej, sjednotit se do takovýho rozměru?
Doplňuji:
setapouch: a co bys tam jako dělal, když bys tam zejtra byl sám :o
Drap: hlavně žádný dramata s prachama ..tak by si všichni vzali marodku no ..doktoři by to všem napsali a sobě taky, páč by už zejtra taky nešli makat, no a zdravotní komise by ty dlouhodobý nemoci pak jen potvrdila ..pokud už by se teda mocí mermo za 3měs. pracovalo ..což asi jó, páč v tý době už by se bez „nás tvořících“ nelíbilo pracovat tý skupině „beru zdarma“ a tím se dostávám zpět k dotazu, jestli a kdy by to prošlo tou sněmovnou

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga před 3495 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

„..kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém)“ – mám pocit, že domluvit se a podpořit vzájemně mezi obory by byl velký problém!
Když „stávkuje“ MHD, pracovníci zdravotnictví, aerolinek – většina ostatních se zlobí, vzteká a prská. Náš „kapitalismus“ je v tomto nezkušený, nezodpovědný, nesolidární, odbory nefunkční. Je to nereálné a k ničemu ;)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Mne práce baví, dělám to, co jsem dlouho dělat chtěl a tvrdě jsem si za tím šel. Jsem za ni dobře ohodnocen a to ne jen materiálně (pochvala a projevená důvěra potěší přinejmnenším stejně). Já bych do práce šel. A to nejen pro to, ale i že jsem tak dohodnutý se zaměstnavatelem a smlouvy by se porušovat neměly.
Doplňuji:
Vzhledem k mé práci by to bylo dokonce i vhodné. Více případně v SZ, není nutné to ventilovat veřejně ;)

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Říká se tomu generální stávka a poslední byla někdy koncem listopadu 1989. Ale takové akce je možné plánovat jen když je národ opravdu sjednocený. Nemyslím, že by tady byli všichni jednotně solidární k nezaměstnaným. Někomu jsou třeba úplně lhostejní. Taky nemyslím, že by povinná pracovní docházka víc problémů vyřešila než způsobila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Český národ, ani řádný jiný národ by toho schopen nebyl. Kdyby se nechodilo do práce, nebyly by penízky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Hmmm, ale kto sa prizná, že bere „balík zdarma“?
Veď všetci si tie peniaze, odmena za prácu (môže to byť aj mzda?), zaslúžia statočnou a poctivou prácou. Veď každý produkuje nejaký výsledok svojej práce, aj keď mnohí o tom dosť pochybujú.
Viete, koľko textu musí taký poslanec prečítať a popísať, kým splodí návrh (aj s chybami) zákona, kým iný ho zas musí prečítať a dokonca aj stlačiť hlasovacie tlačítko Ano/Ne a to nehovorím o séfovi, ktorý sa stará o podriadených, aby mali prácu a zarobili mu na živobytie a dane
K doplneniu
ako môže doktor vyšetriť „pacienta“ a napísať mu „marodku, ak sám je maród?
k otázke
ak by to prešlo snemovňou, už by senátori pracovali a nedostali by prachy zdarma, ale za prácu.
odpoveď:
z vyššie uvedeného je vidno, že váš scénar je vysoko nepravdepodobný.
Doplňuji:
"kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém), že zejtra už nepůjdou do práce“ Bez udania dôvodu zastavenia práce a cieľov tejto akcie, bez podpory odborov, či politických organizácii, nešlo by o "generálny štrajk, ale o bezdôvodné zastavenie práce, či dokonca absencia, ktorá môže byť postihnutá v zmysle Zákoníka práce. Brrr, to je ale veta…

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dnb

Kdyby všichni přestali pracovat, tak nebude pracovat ani vláda, čili by nikdo povinnou pracovní docházku nemohl sestavit, vydat a schválit. To by nepracovali ani policajti, víš co by se vůbec mohlo dít v takové situaci?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ano jak uvádí „klumprt“ tak se jedná o generální stávku. Zažil jsem jich více. Nejvíce nadšení při této akci jsem u lidí zažil po v pádu vojs v r. 1968. Byla to doba, kdy většina národa mimo pár jednotlivců měla Rusáků plné zuby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

dnb: dyť tam jasně píšu, že ti, kdo berou balík zdarma, by nadále normálně „chodili do práce“ ..ti by tam normálně byli, to je něco jinýho než pracovat.
A jakej je rozdíl mezi prac. docházkou a pracováním? No lépe bys to mohl pochopit, právě kdyby uzákonili tu povinnou prac. docházku ..to už by ses měl jako voni

před 3495 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nechce se mi věřit, že tady nevíte takový zásadní věci

před 3495 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek