Je popcorn zdravý, když je bez soli?

Odpovědi
marci1

„Zdravá“ varianta popcornu je připravená doma, a to nejen bez soli, ale i bez tuku a cukru. 🙂

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/popcorn-je-zdravy-jako-ovoce-pomaha-srdci-a-chrani-pred-rakovinou-pyd-/zdravi.aspx?c=A090910­_095628_vase-telo_pet

anonym

Popcorn a zdravý ?

V čem je problém? Zpráva z FDA (U.S. Food and Drug Administration) uvádí, že chemický nátěr použitý v pytlících s popcornem se při zahřátí rozkládá na látky zvané perfluoroktanové (PFOA), které jsou považovány za pravděpodobné karcinogeny. Další studie zjistila, že kyselina, kterou lze získat z chemické reakce, způsobuje rakovinu u zvířat, a je pravděpodobné, že i u lidí.

Popcorn připravený v mikrovlnné troubě vypouští toxický plyn, který může poškodit rovněž naše plíce. Na vině jsou chemikálie zvané diacetyl (přirozeně se vyskytující sloučenina, která dává např. máslu typickou chuť, při vdechnutí vede k poškození plic), které jsou tak toxické, že mohou způsobit ochromující a nezvratné onemocnění.

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/myty-a-pravdy-o-popcornu-z-mikrovlnky/#ix­zz4VLo3Iv69